AK Parti'den ABD çıkışı: Şiddetle kınıyoruz

AA |  13 Aralık 2019 Cuma - 12:26 | Son Güncelleme : 13 12 2019 - 12:26

Amerika Birleşik Devletleri Senatosunda onaylanan sözde Ermeni soykırımı tasarısına ilişkin AK Parti'den açıklama geldi. AK Parti sözcüsü Ömer Çelik kararın kabul edilmediğini ve şiddetle kınandığını belirtti.


AK Parti sözcüsü Ömer Çelik,  Amerika Birleşik Devletleri Senatosunda onaylanan sözde Ermeni soykırımı tasarısına ilişkin konuşarak, "Türk-Amerikan ilişkilerinin iklimini zehirleyen kararını hiçbir suretle kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz." dedi.
 
Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:
 
"TAMAMEN SORUMSUZ BİR YAKLAŞIMDIR"
 
Bu temelsiz ve çirkin karar, soykırım endüstrisi lobisini memnun etse de, tarihi yalan siyasetine alet etmektedir. Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin normalleşmesine de mani olacak niteliktedir. Siyasi açıdan tamamen sorumsuz bir yaklaşımdır.
 
Bu karar aynı zamanda fanatik Ermeni çıkar gruplarının yönettiği tamamen tarihi çarpıtmaya dayanan  “soykırım ekonomisi”nin, ABD ulusal çıkarlarına rağmen Amerikan lobicilik sistemine ne denli etki ettiğini de göstermektedir.
 
Yine bu şaibeli lobi nedeniyle Sn Cumhurbaşkanımızın "arşivlerin açılması ve tarihçilerin birlikte çalışması" şeklindeki yapıcı çağrısından Ermenistan tarafı kaçmaktadır.