Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi İzmir'den verdi!

05 Ocak 2019 Cumartesi - 14:48 | Son Güncelleme : 05 01 2019 - 17:34

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Programı'nda konuştu. Erdoğan, 2019 yılı Ocak ayında 2 milyar 35 milyon lira tarımsal destekleme fark ödemesi yapılacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonunda İzmir'in 30 ilçesindeki belediye başkan adaylarını açıkladı. İzmir'de 5 ilçe MHP'ye bırakıldı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İzmir adaylarının tanıtım toplantısına  katıldı.
 Halkapınar Spor Salonu'nda düzenlenen  toplantıda Erdoğan konuşmasına Şehir polis Memuru Fethi Sekin'e rahmet dileyerek başladı.
Çiftçilere müjdeleri sıralayan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle: Sevgili İzmirliler, İzmir teşkilatımızda görev yapan değerli dava arkadaşlarım, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.Bugün ikinci şehadet yıl dönümüne eriştiğimiz kahraman polis memurumuz Fethi Sekin'i rahmetle ve minnetle anıyorum. Fethi Sekin kardeşimiz bu mücadelesi ile tüm dünyaya tarihi bir mesaj vermiştir. 
 
Kardeşlerim bugün buraya, mahalli idareler seçimindeki adaylarımızı tanıtmak için geldik. Kendilerini şimdiden tebrik ediyor ve başarılarını diliyorum. Kardeşlerim İzmir'in dağlarında çiçekler açar diyoruz ya, o çiçekler bizim istiklal aşkımızın çiçekleridir, birliğimizin, dirliğiminiz çiçekleridir. İzmir'i yurt edinen kardeşlerimiz birlik ve beraberlik içinde hayatlarını sürdürüyor, İzmir bir anne şehirdir. Bilirsiniz Zübeyde Hanım da burada yatıyor. İzmir sadece İzmirlilerin değil, 81 milyonun şehridir.
 
CUMHURİYET TARİHİNİN EN YÜKSEK İHRACAT RAKAMINA ULAŞTIK
 
Rabbim hepinizden razı olsun, değerli kardeşlerim İzmir'de sadece vatanımızın bağımsızlığı değil, ekonomik bağımsızlığımızın da temellerini attık. Bizler hep İzmir İktisat Kongresi'ni konuşuruz. AK Parti iktidarları döneminde ülkemizi hızlı şekilde kalkınma sürecine soktuk. 168,1 milyar dolarla cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat rakamına ulaştık. Türkiye'yi 3.5 kat büyütürken, İzmir'i ihmal etmedik. Son 16 yılda İzmir'e 67 katrilyon yatırım yaptık. İzmir'e yapılan yatırım işte bu. Yani en fazla milletvekilini biz çıkarmadık demedik, çünkü İzmir özellikliydi, bu yatırımların yapılması gerekliydi, yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.
 
İZMİR 2 BİN 60 YATAK KAPASİTELİ DEV BİR ŞEHİR HASTANESİNE KAVUŞACAK
 
Yaptığımız kentsel dönüşümle İzmir'de 18 bin konut projesini hayata geçirdik. Sağlıkta 35'i hastane toplam 109 tesisi hizmete soktuk. İzmir Bayraklı şehir hastenesi yapılıyor. İzmir 2 bin 60 yatak kapasiteli dev bir şehir hastanesine kavuşacak.
 
MODERN DEPOLAMALAR KURULACAK
 
CHP demek hava kirliliği demektir, çöp, yolsuzluk, yokluk demektir. İnşallah Nihat Zeybekçi ile en kısa zamanda burada vahşi depolamalar yerini modern depolamalara bıracaktır. Böylece, enerji üretimi olacak. Vahşi depolamanın yapıldığı yerler kalkacak. Çevreci biziz, bunlar çevrecilikten anlamaz.
 
İZMİR'DE YAPIMI DEVAM EDEN 21 YOL PROJESİ BULUNUYOR
 
İzmir'de yapımı devam eden, 2 katrilyon 140 Trilyon maliyetli 21 yol projesi bulunuyor. Her şey İzmir için... Ödemiş-Kiraz arasına hızlı tren hattı yapmak için hazırlıklara başladık. İzmir'e maliyeti 3 katrilyon lira olan toplam 5 istasyondan oluşan Halkapınar - Otogar metro hattının en kısa sürede ihalesi yapılacak. İzmir'in içme suyu problemini de biz çözdük.
 
'MÜJDELERİ VERİYORUM' DEYİP AÇIKLADI
 
 
İzmirli çiftçilere toplamda 3,5 katrilyon tutarında tarımsal destek verdik. Bu ay sonuna kadar ocak içinde ödenecek tarımsal desteklerin müjdesini veriyorum. Fark ödemesi, buğday, mısır, çeltikte 550 milyon TL, buzağı desteği ödemeleri 525 milyon TL, çiğ süt desteği ödemeleri 340 milyon TL, yem bitkileri desteği 269 milyon TL, sertifikalı tohum desteği 100 milyon TL, diğer desteklemeler 167 milyon TL. Toplam 2 milyar 35 milyon TL. 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'nin İzmir'deki  30 ilçe belediye başkan adayını açıklıyor işte o isimler :
 
Balçova Belediye Başkan Adayı - Evrim Özen
 
Bayındır Belediye Başkan Adayı – Uğur Demirezen
 
Bayraklı Belediye Başkan Adayı – Ali Aslan
 
Bergama Belediye Başkan Adayı – Hakan Koştu
 
Beydağ Belediye Başkan Adayı – Ogün Asil Aydoğdu
 
Bornova Belediye Başkan Adayı – Reşat Gençtürk
 
Buca Belediye Başkan Adayı: Mustafa Arslan
 
Çiğli Belediye Başkan Adayı: Okan Korkmaz
 
Gaziemir Belediye Başkan Adayı: Nazmi Yılmaz
 
Güzelbahçe Belediye Başkan Adayı: Burcu Dereci
 
Karabağlar Belediye Başkan Adayı: Bilal Doğan
 
Karaburun Belediye Başkan Adayı: Ferhan Eroğlu
 
Karşıyaka Belediye Başkan Adayı: Ayda Maç
 
Kemalpaşa Belediye Başkan Adayı: Arif Uğurlu
 
Kınık Belediye Başkan Adayı: Sadık Doğruer
 
Kiraz Belediye Başkan Adayı: Saliha Özçınar
 
Konak Belediye Başkan Adayı: Melek Eroğlu
 
Menderes Belediye Başkan Adayı: Bülent Soylu
 
Menemen Belediye Başkan Adayı: Durmaz Bayraktar
 
Ödemiş Belediye Başkan Adayı: Münir Bezmez
 
Selçuk Belediye Başkan Adayı: Osman Başterzi
 
Tire Belediye Başkan Adayı: Selman İçelli
 
Torbalı Belediye Başkan Adayı: Adnan Yaşar Görmez
 
Urla Belediye Başkan Adayı: Adıgüzel Demirel
 
CUMHUR İTTİFAKI ADAYLARI:
 
Aliağa Belediye Başkan Adayı: Serkan Acar
 
Çeşme Belediye Başkan Adayı: Sema Aydın
 
Dikili Belediye Başkan Adayı Buğra Akın
 
Foca Belediye Başkan Adayı : Serdar Mersin
 
Narlıdere Belediye Başkan Adayı: Süleyman Kocabıyık
 
 
 
PANKARTLAR DİKKAT ÇEKTİ
 
Cumhurbaşkanı AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan İzmir'in 30 ilçesinin adayını açıklayacak. Tanıtımın yapılacağı salona pankartlarda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yer aldığı "İzmir'in efeleri Reis'i ile 2023'e yürüyor" ile İzmir Büyükşehir adayı Nihat Zeybekci'nin fotoğrafının yer aldığı "Gönüller yapmaya geldik" yazıları yazıldı.
 
2014 yerel seçimlerinde İzmir Büyükşehir adayı olan ve önümüzdeki yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye adayı gösterilen Binali Yıldırım da programda unutulmadı.
 
 
Yıldırım’ın fotoğrafının yer aldığı pankartta, "İzmir senin uğurun, sen İzmir'in gururusun" yazısı dikkat çekti. Sahnede AK Parti'nin 2019 yerel seçimlerdeki sloganı olan, "Tevazu, samimiyet, gayret ile önce millet, önce memleket" yazısına yer verildi.
 
BİNALİ YILDIRIM'IN DUYGULANDIĞI ANLAR...
 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci'nin açıklamalarının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım için hazırlanan film izletildi. Film izlediği sırada Yıldırım'ın zaman zaman gözyaşlarını tutamadığı görüldü.
 
 
Binali Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları:
 
İzmir’de başlattığımız yürüyüşü 31 Mart’ta Nihat Zeybekci ve 30 ilçe başkanımızla beraberle tamamlamaya var mısınız?
 
Bizim yol arkadaşlarımız hiçbir şeyi yarım bırakmazlar. İzmir’de ekilen tohumlar meyveye dönecek ve 1 Nisan’sa İzmir’de AK Parti hizmet belediyeciliği ile buluşacak diyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından ilan edilecek adaylarımızın her biri seçimleri kazanacak çok değerli arkadaşlarımız. Belediyecilik konusunda İstanbul’da çığır açan lider olarak zatıalinizin vizyonu bizler için rehber olacaktır.
Aday arkadaşlarımızın tamamı sahada yapacakları başarılı çalışmalarla İzmirli hemşerilerimizin hem gözüne hem de gönlüne gireceklerdir.
 
 
 
İLK AÇIKLAMA ZEYBEKCİ'DEN
 
Aday tanıtım toplantısında konuşan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybeki 31 Mart'ın İzmir için tarihi birg ün olacağını dile getirdi. İşte Zeybekci'nin o sözleri:  Allah’ın izniyle zatıalinizin talimat ve destekleriyle İzmir’imiz bu yarışta hakkettiği yere ulaşacaktır. 31 Mart İzmir için tarihi bir gün olacaktır. İzmir’imiz bahaneler ve mazeretler nedeniyle bu gelişimi büyük oranda ıskalamıştır.
Bugün itibariyle İzmir’imizde mazeretler dönemi bitecektir. Ve İzmir’imizde sloganımız ‘mazeret yok, yola devam’ diyoruz.
 
31 Mart akşamına kadar İzmir’de gönülleri fethedeceğiz. Ayrıştıran değil birleştiren olacağız. İnsanın rızasının alınmadığı işten hayır gelmez. Gönül kırmayacağız.Bugüne kadar gönül kırmadık, söz verip de yerine getirmediğimiz hiçbir sözümüz yoktur. Asla yalan söylemeyeceğiz. Söz verdik mi canımız pahasına tutacağız. Emanete hıyanet etmeyeceğiz, ettirmeyeceğiz. 
 
1,5 aydır şehrin kanaat önderleriyle, üniversite hocalarıyla, gençlerimizle bir araya gelip eksikleri tespit ettik. Yüzlerce ekip arkadaşımızla yoğun bir çalışma içine girdik. Ocak ortasını takip eden günlerde projelerimizi açıklayacağız…
5 yıl içinde İzmir’imiz muasır medeniyet yolculuğunda yerini alacaktır, hakkettiğini alacaktır…
İzmir’i Anadolu’ya küstürdüler… Kimse beceriksizliklerini ideolojik kılıflarla İzmir’in vaktini çalmasına müsaade etmeyeceğiz
Kendimizi İzmir’e vermeye, İzmir’in kalbine girmeye geldik…
İzmir her türlü övgüyü hakkediyor…
 
Bu seçimin 31 Mart’ını biz gönüller almaya geldik diye yola çıktı. Birlik beraberlik, cumhur ittifakına yakışır şekilde birlikte yürüyeceğiz…
 
1 Nisan sabahı Anadolu’ya güneşin İzmir’den doğduğunu seyretmeye var mıyız?
 
Mazeret yok, yola devam diyoruz. 

ETİKETLER