Ağaoğlu ailesi servet transferi yapıyor

07 Ekim 2017 Cumartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 07 10 2017 - 2:30

Çekmeköy Park projesini tanıtan Ali Ağaoğlu, “Ağaoğlu Ailesi diye tanımladığımız daire sahiplerimize kazandırmayı önemsiyorum. Büyük Ağaoğlu Ailesi’ne servet transferi yapıyorum. Kârımı vatandaşla paylaşıyorum” dedi.


Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun Çekmeköy Park projesinin tanıtımı yapıldı. Proje arsasını 20 yıl önce aldığını belirten Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Bugün bölgede böyle bir arsanın m2 fiyatı 2 bin doları geçmiş durumda. Ben bu fiyata Ağaoğlu kalitesinde daire satıyorum. Üstelik yüzde 25 lansman indirimi ile daha da büyük bir fırsat sağlıyorum. Yani arsa fiyatına daire alacaklar. Oturacakları daire de benden hediye” dedi.  
 
Bu kampanyaya bir isim verilecekse ‘Ağaoğlu servet transferi yapıyor’ diyeceklerini söyleyen Ağaoğlu, şunları kaydetti: “Ağaoğlu felsefesi kazan kazandır. Ben yaptığım bütün işlerde büyük ‘Ağaoğlu Ailesi’ diye tanımladığımız daire sahiplerimize, tedarikçimize, çalışanımıza kazandırmayı önemsedim. Ben de kazandım Allah’a şükür. Çekmeköy Park projemizde de bu kural işleyecek, herkes kazanacak. Kısacası büyük Ağaoğlu Ailesi’ne servet transferi yapıyorum. Kârımı vatandaşla paylaşıyorum” diye konuştu. Çekmeköy Park projesinde en güvendikleri özelliğin kat planları olduğunu da vurgulayan Ağaoğlu, “İddia ediyorum müşterilerimiz, bugüne kadar yaptığımız en kullanışlı kat planları ile karşılaşacaklar. Projemizde her evde bir balkon var. Özellikle çocuklu aileler için büyük ve kullanışlı m2 yaşam alanları planladık. Ayrıca 1453’te olduğu gibi sitenin ve çevrenin ihtiyaçlarını karşılayacak cadde konseptinde alışveriş üniteleri de mevcut.” 
 
Çin ile proje ortaklığı
 
Ekonominin durgunluk yaşadığı dönemlerde yaptıkları yatırımların karşılığını daima aldıklarını vurgulayan Ağaoğlu,  “Büyük Ağaoğlu Ailesi bilir ki dere onlar için her zaman kütük getirecek. Maslak 1453 projemizde yüzde 250 gibi bir getiri elde ettiler. Çekmeköy Park projemizde de lansman indirimi ile müşterilerimize kısa sürede yüksek getiriyi sağlıyoruz” değerlendirmesinde bulundu. 
Ağaoğlu, daha önce Ağaoğlu projelerinden daire sahibi olan ya da irtibata geçen müşterilerini lansmandan önce satış ofislerine davet ettiklerini ve hafta sonu Çekmeköy Park projesinin satış ofisinde büyük izdiham yaşandığını söyledi. Yaptıkları satışla yeni bir rekora imza attıklarını ve 2 günde 150 konut sattıklarını belirtti.
Yeni yapacakları projelere de değinen Ağaoğlu, “Ankara’da 1.200 konutluk yeni bir projeye başlıyoruz. Bodrum’da Çinliler ile devasa bir proje için ön anlaşma imzaladık” diyerek bilgi verdi.
 
150 konut satışından 120 milyon TL hasılat
 
Ağaoğlu Şirketler Grubu Murahhas Azası ve Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Rahvalı, proje ile ilgili detayları paylaştı. Projenin 738 daire ve 30 bin m2 alışveriş merkezi diyebileceğimiz bir zeminde yer alan lüks mağazalardan ve yiyecek içecek ünitelerinden oluştuğunu belirten Rahvalı, sözlerine şöyle devam etti: 
“A, B ve C gruplarından oluşan 3 çeşit ve 15 katlı 13 bloğumuz var. A bloklarda 4+1, B bloklarda 3+1, C bloklarda 2+1 ve 1+1 daire tiplerimiz yer alıyor. Çekmeköy Park projemiz kendi mimarlarımızdan oluşan 40 kişilik ekibimiz tarafından tasarlandı. Dubai’de ve benzer ülkelerde görebileceğiniz ihtişamlı bir mimarisi var. Lokasyon en büyük avantajımız. Fiyatla ilgili bölgede bulunan markalı konut projelerinde araştırmalar yapıldı. Ortalama m2 fiyatı 7 bin 500 TL. Biz de fiyatı 7 bin 500 olarak belirledik fakat bu fiyat üzerinden yüzde 25 lansman indirimi uyguladık. Çekmeköy Park projemizde, yüzde 10 peşinatın yanı sıra yüzde 75 banka kredisi ve 2019 yılında yüzde 15 ara ödeme ile avantajlı bir ödeme planı sunuyoruz. Şu ana kadar 150 konutun satışını gerçekleştirdik. 120 milyon TL tutarında hasılat elde ettik. Bu ödeme planı bankacılara cazip geliyor. En fazla satın alan kesim bankacılar.”