Adrenalini fotoğraflayan adam

24 Aralık 2016 Cumartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 24 12 2016 - 2:30

Sırp fotoğrafçı Predrag Vuckovic, Red Bull bünyesinde dünyanın dört bir yanında ekstrem sporları izliyor, adrenalinin fotoğraflını çekiyor.


Kariyerinde unutamadığın çekimler hangileri?

Birçok şey var elbette. Robbie Maddison’ın kanal atlayışı sırasında ordaydım mesela ya da Valery Rozov’un Antarktika’daki atlayışı sırasında onu fotoğraflayan isim bendim. RedBull için 60 farklı ülkede 400’den fazla fotoğraf çektim.

Yaptığın işi bir sanata dönüştürmeyi nasıl başarıyorsun?

Gerçekten özgün ve daha önce görülmemiş projelerde yer almaya çalışıyorum. Her zaman yeni bir şeyler yaratma ve farklı olanı bulma peşindeyim. Ve sanırım bu yaratıcılık isteğim bir yerden sonra yaptığım şeyin bir sanata dönüşmesini sağlıyor. Bana ait, kopya olmayan şeyler yaratmak benim sanatım diyebilirim.

Sana ilham veren şey ne?

Benim en büyük ilhamım hayallerim.

Stratosferden atlayış

Felix Baumgartner stratosferden atladığında Vuckovic de  bu tarihi olayı adım adım kayıt altına aldı.

Bjelasnica  Bosna Hersek

Bosna Hersek’in tam ortasındaki 2 bin 67 metrelik Bjelasnica dağında Wakeskate’in yıldız ismi Brian Grubb yeni projesini gerçekleştirirken Predrag Vuckovic de eşsiz manzarayı fotoğrafladı.

Mutnovsky Yanardağı - Rusya

2009’da serbest atlayışın Rus yıldızı Valery Rozov, aktif olan Mutnovsky Yanardağı’na atladı. Vuckovic, sıcaklığın -5 ila -20 dereceler arasında olduğu bir ortamda atlayışı ölümsüzleştirdi.  

ETİKETLER