Adalet Bakanı açıkladı! En önemli delil telefonundan çıktı

20 Temmuz 2018 Cuma - 12:00 | Son Güncelleme : 20 07 2018 - 12:00

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep'te gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. mGül, '15 Temmuz gecesine ait çok önemli bir delil elde edildi. Bir FETÖ'cünün telefonundan elde edilen veri. O gece FETÖ'nün doğrudan darbeyle alakalı olduğuna dair tüm tezlerimizi, verilerimizi güçlendiren yeni bir delile ulaştık.' dedi.


Adalet bakanı Gül; 15 Temmuz  gecesine ait çok önemli bir delil elde edildi. Bir FETÖ'cünün telefonundan elde edilen veri. O gece FETÖ'nün doğrudan darbeyle alakalı olduğuna dair tüm  tezlerimizi, verilerimizi güçlendiren yeni bir delile ulaştık. Bunu da ilgililere  ulaştırdık. Bu konuda bir adım bekliyoruz. Bu akşam da ABD Adalet Bakanı ile bir  telefon görüşmesi yapacağım. Bu süreci hep beraber takip edeceğiz."
 
İNGİLTERE'NİN AKIN İPEK KARARI
 
Akın İpek'in Londra'da ev hapsi almasını değerlendiren Gül, "Süreci takip ediyoruz. Biz bağımsız Türk yargısına bunlar iade edilsin diyoruz. Hukuk devletiyseniz ayrım yapmayacaksınız" dedi.
 
TERÖRİST CENAZESİNE KATILAN HDP'Lİ VEKİLLER
 
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: "(Terörist cenazesine katılan HDP'li  vekillere soruşturma) Türkiye hukuk devletidir. Herkes hukuka, kanuna, nizama  uymak zorundadır. Bu konuda da farklı bir durum olursa ilgili makamlar gerekli  soruşturmayı yapar."

ETİKETLER