Açtığı ağaç kovuğuna girmişti! Bu görüntüler başına iş açtı...

DHA |  09 Nisan 2020 Perşembe - 11:31 | Son Güncelleme : 09 04 2020 - 11:31

Samsun'un Ayvacık ilçesinde 38 yaşındaki İlkay Gümüşsu, corona virüsten korunmak için kayın ağacında açtığı kovuğa girmişti. Orman Genel Müdürlüğü'nce Gümüşsu hakkında yasal işlem başlatıldı. Gümüşsu'nun ağacın 3'te 2'sini oyarak çıkardığı tespit edildi.


Samsun'un Ayvacık ilçesinde virüse dikkat çekmek ve korunmak için kayın ağacında açtığı kovuğa girdi. Bu görüntüleri sosyal medyada paylaşmasının ardından Orman Genel Müdürlüğü ekipleri harekete geçti ve yasal işlem başlatıldı.
 
'KORONA GELSİN DE BENİ BULSUN'
 
Samsun'un Ayvacık ilçesine bağlı Fatih Mahallesi'nde yaşayan İlkay Gümüşsu, Corona Virüse dikkat çekmek ve salgından korunmak için kayın ağacında açtığı kovuğa girdi. Gümüşsu, kovukta çektiği görüntüsünü, sosyal medya hesabından 'Korona gelsin de beni burada bulsun. Ağaçkakan gibi yuva yaptım buraya. Hey gidi korona erkek ister beni bulmaya, haydi iyi günler' mesajıyla paylaştı.
 
AĞAÇ ORMAN ALANINDAYMIŞ
 
Sosyal medyada görüntülerin yayınlanmasının ardından Orman Genel Müdürlüğü ekipleri, harekete geçti. Kayın ağacının bulunduğu alanda incelemeler yapıldı. İnceleme sonucu ağacın orman sayılan alanda olduğu tespit edildi, yasal işlem başlatıldı.
 
Orman Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Kayın ağacının 3'te 2'sinin oyularak çıkarıldığı için hayatiyetine zarar verildiği tespit edildiğinden ilgili şahıs hakkında yasal işlem başlatıldı" denildi.
 
Yetkililer ayrıca ormanların usulsüzlüklere karşı 7 gün 24 saat korunduğunu belirterek, bu tarz olumsuz olaylarla karşılaşanların ihbarda bulunmaları halinde ekipler tarafından ivedilikle konunun incelendiğini ve usulsüzlük tespitinde ise yasal işlem başlatıldığını açıkladı.