Acı haber: 1 askerimiz şehit oldu

AA |  12 Temmuz 2020 Pazar - 22:35 | Son Güncelleme : 12 07 2020 - 23:39

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde çıkan çatışmada 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini, yaralanan 1 askerin de şehit olduğunu bildirdi.


Bakanlıktan yapılan açıklamada, operasyon bölgesindeki çatışmada  yaralanan ve hemen hastaneye kaldırılan askerin, tüm müdahalelere rağmen  kurtarılamayarak şehit düştüğü belirtildi.
 
Çatışmada bölücü terör örgütü mensubu 3 teröristin de etkisiz hale  getirildiğine işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
 
"Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden  aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile  asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."
 
Bakan Akar'dan Pençe-Kaplan Operasyonu şehidi için başsağlığı  mesajı
 
Milli Savunma Bakanlığının Twitter hesabından yayımlanan Bakan Akar'ın  mesajında, Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde çıkan çatışmada Demirci'nin şehit  olduğu belirtildi.
 
Bakan Akar, mesajında, "Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma  Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize  başsağlığı ve sabır dilerim." ifadesini kullandı.
 
"Sizi toprağa değil yüreğimize gömdük. Vatan size minnettardır"  başlığıyla yayımladığı mesajında Akar, şehit Demirci'nin fotoğrafına da yer  verdi.