ABD'li geline Türk usulü düğün

AA |  15 Temmuz 2018 Pazar - 19:39 | Son Güncelleme : 15 07 2018 - 20:09

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde Ahmet Demirci ile evlenen ve iki erkek çocuğu dünyaya gelen ABD'li Ayla Mahree Martin'e Türk geleneklerine göre düğün yapıldı.


ABD'ye dil öğrenmeye giden Ahmet Demirci, bir süre sonra ABD'de bir  şirkette bilişim uzmanı olarak çalışmaya başladı. Demirci, daha sonra Türk  restoranına çalışan ABD vatandaşı Ayla Mahree Martin ile tanıştı.
 
Arkadaşlıkları aşka dönüşen çift, 2014'te ABD'de dünyaevine girdi.  Sadece resmi nikah kıyan ve aradan geçen sürede Adiyo Kaya ve Aes Kuzey adında  iki erkek çocukları dünyaya gelen çift, Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde  gelerek düğün yaptı.
 
İlçedeki bir okul bahçesinde düzenlenen ve çiftin iki çocuğuyla  gelinin anne ve babasının da katıldığı düğünde aile bireyle, Türk müzikleri  eşliğinde dans etti. Damat Ahmet Demirci, gazetecilere yaptığı açıklamada, ABD'de bir Türk  restoranında tanıştığı eşiyle 2014'te evlendiklerini ancak düğün yapmaya fırsat  bulamadıklarını belirterek, Türkiye'ye dönerek düğünlerini gecikmeli  gerçekleştirdiklerini söyledi.
 
 
Düğünde çocuklarını kucaklarına alıp dans etmenin farklı bir duygu  olduğunu anlatan Demirci, "Burada biraz garipsenir, 'çocuklarla düğün olur mu'  diye fakat fırsat olmadı zamanında ama biz çok mutluyuz çocuklarımızla."  dedi. Ayla Mahree Martin ise restoranda çalıştığı için Türk kültürünü az da  olsa bildiğini anlatarak, düğünü yapıldığı için çok mutlu olduğunu ifade etti. Amerikan düğünlerinin Türk düğünleri kadar eğlenceli olmadığını  aktaran Martin, Türk müzikleriyle dans etmenin çok keyifli olduğunu dile getirdi.

ETİKETLER