ABD'den başsağlığı mesajı: Türkiye'nin yanındayız

AA |  21 Şubat 2020 Cuma - 21:49 | Son Güncelleme : 21 02 2020 - 22:03

ABD Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, İdlib'deki şehitler için Türk hükümetine başsağlığı dilenerek, "NATO müttefikimiz Türkiye'nin yanındayız." ifadesi kullanıldı.


ABD Dışişleri Bakanlığından bir yetkili, AA muhabirinin İdlib'de  yaşanan son gelişmeler ve Türk askerlerinin şehit düşmesine ilişkin sorusuna  yazılı cevap verdi.
 
Açıklamada, "Türkiye hükümetine, askerlerinin ölümünden dolayı  başsağlığı dileklerimizi gönderiyoruz." ifadesi kullanıldı.
 
Türk askerlerinin bölgede koordinasyon ve gerginliğin azaltılması için  İdlib'de bulunduğuna dikkat çekilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
 
"Bu tür eylemlere karşı NATO müttefikimiz Türkiye'nin yanındayız.  Başkan Donald Trump, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile cumartesi  günü yaptığı telefon görüşmesinde İdlib'e yönelik endişelerini dile getirmiştir.  Ayrıca, Trump bu görüşmede Rusya'ya Esed rejiminin zulümlerine desteği  sonlandırması ve Suriye'deki iç savaşa siyasi bir çözüm bulunması için yaptığı  çağrıyı yinelemiştir."
 

ETİKETLER

NATO ABD İdlib