ABD'de silahlı saldırı: Çok sayıda kişi hayatını kaybetti

AA |  27 Şubat 2020 Perşembe - 1:20 | Son Güncelleme : 27 02 2020 - 5:32

ABD'nin Wisconsin eyaletinin Milwaukee kentinde düzenlenen silahlı saldırıda 5 kişinin hayatını kaybetttiği bildirildi.


Yerel basında yer alan haberlere göre, Milwaukee kentinde meydana gelen silahlı saldırıda aralarında saldırganın da olduğu 6 kişi öldü.
 
Milwaukee Polis Departmanının Twitter hesabından yapılan açıklamada ise polisin “kritik bir olaya” müdahale ettiği bildirildi ve vatandaşlardan o bölgeden uzak durmaları istendi.
 
Saldırının nedeni ve saldırganın kimliğine ilişkin ise henüz bir açıklama yapılmadı.
 
TRUMP'TAN AÇIKLAMA
 
ABD Başkanı Donald Trump, Wisconsin eyaletinin Milwaukee kentinde yaşanan silahlı saldırıda 5 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.
 
Trump, Beyaz Saray'da koronavirüsle ilgili düzenlediği basın toplantısında, Milwaukee kentindeki silahlı saldırıya ilişkin bir değerlendirme yaptı.
 
Amerikan medyasının ilk belirlemelere göre saldırgan dahil 7 kişinin öldüğü bilgisinden farklı olarak Trump, söz konusu saldırıda 5 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.
 
Trump, "Aşağılık bir saldırgan tarafından vurularak öldürülen 5 kişinin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar diliyorum." ifadesini kullandı.
 
Amerikan medyasında yer alan haberlerde, Milwaukee kentindeki silahlı saldırıda aralarında saldırganın da olduğu 7 kişinin öldüğü bildirilmişti.