ABD'de ordu resmen harekete geçti!

AA |  02 Haziran 2020 Salı - 19:59 | Son Güncelleme : 02 06 2020 - 19:59

ABD Ulusal Muhafızlar Bürosu, dün akşam başkent Washington DC'de bin 300 ulusal muhafızın görev yaptığını ve bu akşam itibarıyla birçok eyaletten 1500 muhafızın daha kente intikal edeceğini açıkladı.


Siyahi George Floyd'un Minnesota eyaleyinde gözaltına alınırken polis  şiddetiyle ölmesi üzerine başlayan protestoların sekizinci gününde ABD yönetimi  birçok şehri ulusal muhafızlar ile tahkim ediyor.
 
Barışçıl protestoların kısa sürede yağma ve şiddet olaylarına  dönüşmesi üzerine başta başkent Washington olmak üzere birçok eyalette on  binlerce ulusal muhafız görevlendirildi.
 
Alınan bu tedbirlerle ilgili basın toplantısı düzenleyen Ulusal  Muhafızlar Bürosundan üst düzey bir yetkili, Washington'da dün akşam 1300 ulusal  muhafızın görev yaptığını, bu akşam itibarıyla Indiana, Güney Carolina ve  Tennessee'den 1500 ulusal muhafızın daha başkentte görev yapacağını söyledi.
 
Yetkili, ülke genelinde ise 45 bini yeni tip koronavirüs (Kovid-19)  ile mücadeleye destek vermek üzere toplam 100 bin ulusal muhafız askerinin görev  yaptığı bilgisini paylaştı.