ABD'de OHAL ilan edilen bölgede polis helikopteri düştü!

AA |  13 Ağustos 2017 Pazar - 1:44 | Son Güncelleme : 13 08 2017 - 3:55

ABD'de şiddet olaylarının yaşandığı ve OHAL'in ilan edildiği Virginia eyaletinde bir polis helikopteri düştü. İlk gelen bilgilere göre 2 kişi hayatını kaybetti.


ABD'de şiddet olayları nedeniyle olağanüstü hal ilan  edilen Virginia eyaletinin Charlottesville kentinde polis helikopteri düşmesi  sonucunda iki memur hayatını kaybetti. 
 
Charlottesville'deki ırkçı grupların protestolarını izlemekle görevli  olduğu belirtilen polis helikopteri bir golf sahası yakınında düştü. Helikopterde  bulunan polis teşkilatı mensubu 2 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
 
Federal Havacılık İdaresi helikopterin eyalet polisine ait olduğunu  teyit ederken, Virginia Eyalet Polisi kazayla ilgili soruşturma başlattı.
 

ABD Başkanı Donald Trump yayınladığı taziye mesajında, "Bugün ölen  Virginia Eyalet Polis Teşkilatının değerli memurlarına, ailelerine ve diğer  sevgili memurlarına en derin taziyelerimi sunuyorum, hepiniz bu ulusun ürettiği  en iyi kişilerdensiniz" ifadesini kullandı.
 
Virginia Valisi Terry McAuliffe de yaptığı açıklamada, "Bugün  Charlottesville kenti ve büyük ulusumuz için çok acı bir gün" ifadesine yer  verdi.
 
Charlottesville kentinde daha önceki bir olayda ise ırkçıların yaptığı  gösteriyi protesto eden ırkçılık karşıtı grubun üzerine araba sürülmesi sonucunda  bir kişi yaşamını yitirmiş, birçok kişi yaralanmıştı.
 
Konfederasyon ordusunun komutanına ait heykelin kaldırılması planı  üzerine, aşırı ırkçı grupların protesto gösterileri başlattığı kentte, ırkçılık  karşıtı grubun tepki göstermesi üzerine olaylar büyürken olağanüstü hal ilan  etmişti.