ABD’de lüks hayat

15 Haziran 2018 Cuma - 2:30 | Son Güncelleme : 15 06 2018 - 2:30

15 Temmuz’un karakutusu olan FETÖ’nün sözde Hava Kuvvetleri İmamı Adil Öksüz’ün eşi Aynur Öksüz ABD’de ortaya çıktı. Öksüz’ün de Berlin’de saklandığı öne sürülmüştü


Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Akıncı Üssü’nde gözaltına alınan ve serbest bırakıldıktan sonra kayıplara karışan firari Adil Öksüz’ün eşi Aynur Öksüz, ABD’de görüntülendi. Öksüz’ün FETÖ darbe girişiminden bir ay önce eşi ve üç çocuğunu Amerika’da yaşayan örgüt mensubu kayınbiraderi Abdulhadi Yıldırım’ın yanına yerleştirdiği ortaya çıkmıştı. New Jersey eyaletine bağlı Ridgefield semtinde bulunan kardeşi Yıldırım’ın evinin önünde Anadolu Ajansı (AA) ekipleri tarafından görüntülenen Aynur Öksüz, kendisine tahsis edilen Chevrolet Cruze marka arabayı kullanıyor.

Sakarya’da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında haklarında dava açılan, örgütün sözde ‘Hava Kuvvetleri İmamı’ Adil Öksüz’ün kayınpederi Cevat Yıldırım, kızı Aynur Öksüz’ün darbeden önce ABD’ye gittiğini anlatmıştı. Cevat Yıldırım ‘Kızım, Amerika’daki oğlum Abdülhadi Yıldırım’ı ziyarete gitmişti. Daha sonradan geri dönmedi. Adil Öksüz’ün nerede olduğunu bilmiyorum’ ifadelerini kullanmıştı.

ByLock kullanmışlardı

FETÖ darbe süreciyle ilgili yargılama sürecinde Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı’nca hazırlanan raporda Adil Öksüz, eşi (Aynur Öksüz) ve yakınlarının Bank Asya’ya kurumun kurtarılması için yüksek tutarlarda para yatırdıkları bilgisi yer almıştı. Adil Öksüz ile eşi Aynur Öksüz, kardeşi Mehmet Öksüz ve kayınbiraderi Ali Sami Yıldırım’ın FETÖ/PDY mensuplarının iletişimi amacıyla kullanılan ByLock yazılımını kullandıklarının raporla anlaşıldığı kaydedilmişti.

 

Öksüz’ün eşi Aynur Öksüz’ün FETÖ’nün finansal ayaklarından biri olan Kaynak Holding’e bağlı Gürmed Tıbbi ve Teknolojik Sistemler Sanayi Ticaret A.Ş. çalışanı olarak SGK kaydı bulunduğu tespit edilmişti. Aynur Öksüz’ün babası Cevat Yıldırım ile kardeşi Emine Şennur Şen’in yargılandığı davada sanıklar ‘FETÖ üyesi olmak’ suçundan 6 yıl 3’er ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Davanın iddianamesinde Cevat Yıldırım’ın, evinin önünde Adil Öksüz’e ait 34 SIR 49 plakalı otomobilin bulunduğu belirtilerek ‘Sanığın, hakkında yakalama kararı bulunan Adil Öksüz’ü darbe teşebbüsünden sonra ikametgahına aldığı ve bir gece kalmasını sağladığı anlaşılmıştır’ ifadesine yer verilmişti.

550 bin dolarlık lüks villada kalıyor

Darbeci kadrolara sürekli umut pompalayıp ‘güzel günler göreceksiniz’ yalanıyla örgütün çözülmesini engellemeye çalışan FETÖ’cülerin lüks içindeki yaşantıları dikkati çekiyor. Aynur Öksüz’ün yaşadığı üç katlı evin bulunduğu Ridgefield semti, New Jersey eyaletinin lüks ve güvenli bölgelerinden biri olarak biliniyor. Clark Avenue (caddesi) üzerinde, özel garajı ve bahçesi olan yaklaşık 550 bin dolar değerindeki evin önünde, Öksüz’ün kardeşi Abdulhadi Yıldırım’ın da kullandığı 3-4 ayrı lüks araç da bulunuyor.