ABD'de eski asker, 3 kişiyi öldürdü

AA |  10 Mart 2018 Cumartesi - 21:15 | Son Güncelleme : 10 03 2018 - 21:15

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde ülkenin en büyük gazievinde görev yapan 3 kadın çalışanı rehin alan eski bir askerin, rehineleri öldürdükten sonra intihar ettiği bildirildi.


Amerikan medyasına açıklama yapan yerel polis, 8 saat boyunca 3  çalışanı rehin alan silahlı saldırganın eski bir asker olduğunu belirtti.
 
Yetkililer, 36 yaşındaki saldırganın kimliğinin Albert Wong olduğunu  ve aynı tesiste daha önce tedavi gördüğünü açıkladı. 8 saatin sonunda odaya giren  polis, görevlileri öldüren eski askerin daha sonra intihar ettiğini kaydetti.
 
Saldırının sebebi henüz netleşmezken, hayatını kaybeden 3 görevlinin  Christine Loeber (48), Jennifer Golick (42) ve Jennifer Gonzales (29) olduğu  ifade edildi.
 
Trump'tan başsağlığı
 
Saldırıyla ilgili olarak Twitter hesabından açıklama yapan ABD Başkanı  Donald Trump, hayatını kaybeden görevlilerin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı  diledi.
 
Eyaletin Yountville bölgesindeki yerleşke, ABD'deki en büyük gazievi  olarak biliniyor ve yaklaşık bin kişiye hizmet veriyor. Tesiste İkinci Dünya  Savaşı'nda, Kore Savaşı'nda, 1. ve 2. Körfez savaşlarında görev alıp sonrasında  stres bozukluğuna bağlı sorunlar yaşayan gazilerin hizmet aldığı belirtiliyor.

ETİKETLER