ABD'de bir aile yol ortasında 1 milyon dolar buldu

AA |  22 Mayıs 2020 Cuma - 1:03 | Son Güncelleme : 22 05 2020 - 1:03

ABD’nin Virginia eyaletinde bir aile, yolda bulduğu yaklaşık 1 milyon dolar nakit parayı polise teslim etti.


Yerel medyadaki haberlere göre, Schantz ailesi araç kullanırken öndeki  araca çarpmamak için aniden direksiyon kırdığı yolun ortasında çöp torbasına  benzeyen bir nesneyi çiğnedi.
 
Yol ortasındaki torbayı çöpe atmak için araçlarından inen aile  fertleri, yolun kenarında benzer bir torba daha bulunduğunu gördü ve ikisini de  alarak kullandıkları kamyonetin arkasına attı.
 
Akşam eve geldiklerinde çöpe atmak için torbaları alan aile üyeleri,  torbanın içinde küçük plastik paketler olduğunu fark etti.
 
Torbaların içini açıp bakan aile üyeleri, yaklaşık 1 milyon dolara  yakın nakit para olduğunu gördü.
 
"Doğru olanı yaptılar"
Anne Emily Schantz, hemen polisi arayarak parayı teslim ettiklerini  belirterek, "Çünkü bize ait olan bir şey değildi." dedi.
 
Torbaları teslim alan Caroline Polis Departmanından Scott Moser da  Schantz ailesiyle gurur duyduklarını ifade ederek, "Ailenin parayı iade etmesi  gerçekten karakterini gösteriyor. Eminim bu kararı vermek kolay değildi,  neredeyse 1 milyon dolar nakit. Ama doğru olanı yaptılar." diye konuştu.
 
Moser, para torbalarının bir bankaya nakil için posta servisine ait  olduğunu zannettiklerini aktararak olayı araştırdıklarını belirtti.
 
 

ETİKETLER

ABD aile 1 milyon dolar