ABD Başkanı Trump sosyal medyadan duyurdu!

AA |  12 Ocak 2019 Cumartesi - 0:08 | Son Güncelleme : 12 01 2019 - 1:25

ABD Başkanı Donald Trump, geçici çalışma vizesi H1B ile ABD’de ikamet edenler için vatandaşlığa kadar gidebilecek değişiklikler yapılacağını açıkladı.


ABD Başkanı Donald Trump, Amerikan şirketlerinin yurt  dışından vasıflı işçi getirmelerine olanak sağlayan geçici H1-B vizelerinde  değişiklik yapılacağını duyurdu. 
 
Twitter hesabından yaptığı açıklamada Trump, ABD’de H1-B vizelerinde  sadeliği ve kesinliği getirecek değişikliklerin yapılacağını bildirdi.
 
Trump, tweetinde şunları yazdı:
 
“ABD’deki H1-B sahipleri, vatandaşlığa giden olası bir yol da dahil  olmak üzere (ülkede) kalmanız için hem sadeliği hem de kesinliği getirecek  değişikliklerin geleceğinden emin olabilirler. Biz, yetenekli ve yüksek becerili  insanların ABD’de kariyer seçenekleri kovalamalarını teşvik ediyoruz.”
 
Bu konuyla ilgili taslak teklifin, düzenlemeleri incelemek, vizeleri  daha etkili bir şekilde tahsis etmenin yollarını belirlemek ve bu imkandan  yararlanacakların “en iyi ve parlak” kişiler olmasını sağlamak için dolaşıma  sunulduğu aktarıldı.
 
H1-B vizeleri yüksek eğitimi ve uzmanlığı olan kişilerin ABD’de geçici   çalışmasına imkan veriyor.
 
Hastaneler ve araştırma kurumları gibi hizmet sektörü dışında kalan  kar amaçlı şirketlere ABD tarafından her yıl 85 bin civarında H1-B vize kotası  veriliyor.
 
Trump, ABD başkanlığı adaylığı sırasında H1-B vizelerini “ucuz iş  programı” olarak niteleyerek durdurma sözü vermişti.
 

ETİKETLER