Basketbol  »Yunanistan, Litvanya'yı devirdi

Yunanistan, Litvanya'yı devirdi

Yunanistan, Litvanya'yı devirdi

2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası son 16 turu karşılaşmasında Litvanya'ya 77-64 üstünlük kuran Yunanistan, çeyrek finale yükseldi.

İLGİLİ HABERLER

Yunanistan, çeyrek finalde Hırvatistan-Rusya eşleşmesinin galibiyle  mücadele edecek.
 
Karşılıklı basketlerle başlayan maçın ilk 3 dakikasını, Yunanistan 8-6  önde geçti. Valanciunas ve Kalnietis ile sayılar bulan Litvanya karşısında  Calathes, Papanikolaou ve Pappas ile 8-0'lık seri yakalayan Yunanistan, 9.  dakikada farkı çift haneli sayılara taşıdı: 14-25. Litvanya, son bölümde Ulanovas  ile 3 sayı çizgisinin gerisinden basket bulsa da ilk periyot Yunanistan'ın  25-17'lik üstünlüğüyle geçildi.
 
Yunanistan, 11. dakikada Papanikolaou ile dış atıştan isabet bularak,  farkı 11 sayıya (17-28) çıkardı. Ardından Kuzminskas ve Valanciunas ile sayılar  bulan Litvanya, 18. dakikada farkı 3 sayıya indirdi: 27-30. Kalan bölümde Sloukas  ve Calathes'in skor yükünü üstlenmesiyle Litvanya'nın oyuna ortak olmasına fırsat  vermeyen Yunanistan, soyunma odasına 37-30 önde gitti.
 
Üçüncü çeyreğin ilk bölümünde iki takım da skor üretmekte zorlandı.  Kuzminskas, Valanciunas ve Kalnietis ile farkı eritmeye çalışan Litvanya'ya  Sloukas'ın üç sayı çizgisinin gerisi ve serbest atış çizgisinden kaydettiği 11  sayıyla cevap veren Yunanistan, 26. dakikada farkı 16 sayıya çıkardı: 36-52.  Oyunda tutunmaya çalışan Litvanya, Kuzminskas'ın 29. dakikada kaydettiği 3  sayılık basketle farkı tekrar tek haneli sayılara indirdi: 48-57. Kalan bölümde  Bourousis ile basketler bulan Yunanistan, final periyoduna 13 sayılık avantajla  (48-61) girdi.
 
Son çeyreğe istekli başlayan Litvanya, Kuzminskas, Ulanovas, Kalnietis  ve Grigonis'in sayılarıyla 9-0'lık seri yakaladı ve 35. dakikada farkı 4 sayıya  kadar indirdi: 59-63. Sayı bulmakta sıkıntı yaşayan Litvanya karşısında baskısını  arttıran Yunanistan, Sloukas'ın dış atıştan kaydettiği sayılarla 38. dakikada  skoru 73-61'e getirdi. Dış atışlardan isabet sağlayamayan rakibi karşısında  Bourousis ve Antetokounmpo ile sonuca giden Yunanistan, karşılaşmayı 77-64  kazandı.
 

Etiketler: Litvanya Yunanistan
Tüm Fikstür