Basketbol  »Sarıca: Kazanmaktan başka düşüncemiz yok

Sarıca: Kazanmaktan başka düşüncemiz yok

Sarıca: Kazanmaktan başka düşüncemiz yok

A Milli Erkek Basketbol Takımı, 2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri B Grubu'nda yarın deplasmanda İsveç'le yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarını sürdürdü.

İLGİLİ HABERLER

Müsabakanın oynanacağı Hovet Arena'da başantrenör Ufuk Sarıca  yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanın son 15 dakikalık bölümü basın  mensuplarına açık tutuldu.
 
Ay-yıldızlı ekip, yarın sabah yapacağı hafif çalışmayla İsveç  müsabakasının hazırlıklarını tamamlayacak.
 
Sarıca: "Kazanmaktan başka düşüncemiz yok"
 
A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca, İsveç ve Letonya  ile iki önemli maça çıkacaklarını ve öncelikle İsveç maçına konsantrasyon  sağladıklarını vurgulayarak, "Buradan inşallah kazanarak Letonya'ya geçmek  istiyoruz." dedi.
 
Antrenman sonunda basın mensuplarına açıklamada bulunan Sarıca,  "Sonuçta deplasman maçı oynuyorsunuz ve bu tip müsabakalar hiçbir zaman kolay  olmaz. Gruba çok iyi başlangıç yaptık. Biri deplasmanda olmak üzere 2 maçımızı da  kazandık. Bu avantajı sürdürmek istiyoruz. Bunun için de yarın kazanmaktan başka  düşüncemiz yok. Tecrübeli oyuncularımızın yanında, çok genç arkadaşlarımız da  var. Gerçekten o enerjiyi, beraber oynamayı sahaya yansıtan, beraber oynamaktan  zevk alan bir ekip." diye konuştu.
 
İsveç'in gruptaki iki maçını da kaybetmesine değinen Sarıca, "İsveç'in  grupta galibiyeti yok ama son yaptıkları Letonya maçını deplasmanda son 4  dakikaya kadar önde götürdüler. Özellikle hızlı hücum oynamayı, geçiş hücumlarını  oynamayı seven bir takım. Kendi evinde oynayacağı için buna dikkat etmemiz lazım.  Galibiyetlerinin olmaması bizim için mukayese kabul edilecek bir durum değil.  Maçlar oynamadan kazanılmaz. Bizim yarın tüm enerjimizi koyup kazanmaktan başka  düşüncemiz yok. İnşallah bunu becereceğiz." ifadelerini kullandı.
 
Öte yandan, milli oyuncu Doğuş Balbay ise yaptığı açıklamada,  "Hazırlıklarımız çok iyi geçti. Takımları analiz ettik. İsveç maçına çok iyi  konsantrasyon sağladık. Ciddi bir rakip İsveç. Çok fazla hızlı hücuma giden bir  ekip. Enerjileri bitmiyor. Onlara kesinlikle hücum etmemiz, içeriden de  uzunlarımızı topla buluşturup sayı bulmamız gerekiyor. Agresif başlayacağız.  Kesinlikle agresif oynamamız lazım. Takımda ciddi bir problemi olan yok. Yarın  çıkıp galibiyeti alacağız inşallah." şeklinde görüş belirtti.
 

Etiketler: Sarıca FIBA
Tüm Fikstür