Merve Toy İstanbul final-four’a hazır
18 Mayıs 2017 Perşembe
HEYECANLA beklenen THY Euroleague Final-Four’’u geldi çattı. İstanbul’da gerçekleşecek büyük organizasyon öncesi, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ve Euroleague CEO’su Jordi Bertomeu medya lansmanı öncesi özel bir yemek düzenledi. Samimi diyalogların yaşandığı benzer bir yemek ortamını final-four’un İstanbul’da oynanacağı bilgisini vermek üzere de düzenlemişlerdi. O dönem Avrupa kulüplerinin İstanbul’da final-four’a pek de sıcak bakmaması sebebiyle 2 kıymetli yönetici aldıkları büyük sorumluluğun altından başarıyla kalkacaklarının mesajını vermişti. 
 
AYLAR geçti ve dün yaptığımız sohbette Aycı, İstanbul’un ne kadar doğru bir seçim olduğunu bu güne kadar ispatladıklarını ve hafta sonunu da arzu edilen şekilde tamamlayarak örnek bir organizasyona imza atmanın hazzını yaşamak istediklerini söyledi. Sinan Erdem Spor Salonu çevresinden başlayarak NATO zirvesiyle eşdeğer güvenlik önlemleri ve salona 750 güvenlik kamerası yerleştirildiği aldığım bilgilerden dikkat çekenler. Dahası, 550 kişilik dev medya ordusu için yapılan hazırlıklar, salon içinde 400 km. kablo kullanılarak hazırlanan ışık sistemlerinden internet ağlarına, parkelerden potalara, NBA saha içi standartlarına sahip düzenlemelere kadar her ince detayın düşünüldüğünü ifade eden Aycı’nın memnuniyet ve heyecanı gözlerinden okunuyordu. 
 
CEO HEYECANLI
 
DÜNYA geleninde 2 milyar gibi dev bir takipçi kitlesine ulaşacak olan Euroleague Final-Four’u 132 ülkeden toplamda 200’den fazla medya kuruluşunun takibinde. Her yıl giderek büyüyen ve dünyaya yayılan organizasyonun son ayağı olan İstanbul için Bertomeu da oldukça heyecanlıydı. Bu kararı verirken algıyla gerçeklik arasındaki duvarı yıkmak adına önemli bir çaba sarf ettiklerini ifade etti. Ancak sergiledikleri dik duruşun meyvelerini aldıklarını söyleyen başarılı yönetici, İstanbul’da olmanın kendisini her zaman evinde ve çok mutlu hissettirdiğini söyledi. 
 
UZUN ve keyifli bir bilgi akışının sağlandığı sohbetin sonunda Aycı, tıpkı geçen sezon ikincilikte Melih Mahmutoğlu’na “Üzülme; seneye İstanbul’da bu kupayı hak ettiği şekilde alan F.Bahçe olacak” dediği gibi şimdi de tüm arzusunun gelen kupanın tek Türk temsilcimiz F.Bahçe’nin müzesinde kalacağına inandığını belirtti.