25 Eylül 2018 Salı
KÖTÜ sonuçlara rağmen Kadıköy kapalı gişe! F.Bahçe kazansa ortalık güllük gülistanlık olacak. Phillip Cocu ilk 11’i koşan, pres yapan oyunculardan kurmuş. Şenol Güneş, Atiba’yı takıma koymuş, Ryan Babel’i 3. bölgede görevlendirmiş. Oyun başlıyor, F.Bahçe presi koyuyor. Beşiktaş afallıyor, oyun kuramıyor, hücum yapamıyor. 
 
F.BAHÇE daha etkili gözüküyor. Önce Aatif altıpastan topu Karius’a nişanlıyor. Ardından Ayew kale önünde topu dışarıya vuruyor. Sonra Hasan Ali’nin füzesi direkten geri geliyor. Beşiktaş’ın rakip kaleye tek şutu var, o da Babel’den. Sonrasında Babel’den 2. şut geliyor ama ne şut! Köşeye giden topta Harun’un yapacağı bir şey yok. Beşiktaş bu golle devreyi önde bitiriyor. 
 
2. yarıda sahada aynı 11’ler var. Moralli Beşiktaş 2. golü atmak yerine sahada eğleniyor. Cocu ilk hamlesini M.Topal-Eljif, 2. hamlesini de Aatıf-Valbuena değişiklikleriyle yapıyor. Beşiktaş ‘Kazandım’ havasında oynamaya devam ediyor. F.Bahçe’de sahanın en iyisi Hasan Ali’nin soldan nefis ortasına Ayew kafayı vurunca gol ve eşitlik geliyor. 
 
COCU’YU KURTARDI!
 
ŞÜPHESİZ bu golle Ayew hem kötü oynadığı oyunda kendini hem de teknik direktör Cocu’yu kurtarıyor. Oyunun son bölümünde iki tarafı da kaybetme korkusu kaplıyor. Sonrasında da oyun eşitlikle noktalanıyor. Çok iyi oynamadan Kadıköy’de kaybetmeyen Beşiktaş’ı şüphesiz beraberlik fazla üzmüyor. F.Bahçe’de ise durum farklı. Dünkü beraberlikle sadece günü kurtarıyorlar! 
 
‘ŞAMPİYONLUK telaffuz etmeyelim’ diyen Cocu ile hâlâ takımda oynaması tartışılacak Jailson, Reyes, Ayew (gole rağmen) ve de kulübedeki sıra ile büyük hedefler kovalanır mı tartışılır!