11 Kasım 2015 Çarşamba

HER şey Alex’in röportajındaki küçük bir paragrafla başlasa da üstü kapanmayan konular tekrar ısıtılıp masamıza geldi! Başa dönmeden başkan Yıldırım’ın Alex’e verdiği cevapla başlayalım; prim mevzularının dışında Aykut Kocaman’dan bir ricası vardı. “Bizler Metris’teyken takımımız play-off’larda mücadele ettiği sırada bu futbolcunun (Alex) ne gibi talepleri olduğunu, şampiyonluğu neden kaçırdığımızı dönemin teknik direktörü kamuoyuna açıklasın” diyordu.

AYKUT hocayı yakından tanıyanlar da bilir ki söz konusu F.Bahçe olunca kulübün menfaatlerini her zaman en üstte tutar. Ayrılırken yaşadıklarını sadece yakın dostları bilir. Konya maçında da bu soru soruldu, verilen cevap tahmin ettiğimiz gibiydi: “F.Bahçe Başkanı ve Alex’le uzun süre beraberliğim oldu. Şu anki pozisyonum gereği ne söylemem gerektiği hakkında imtina etmekte fayda görüyorum. Polemiği tekrar artırmak istemiyorum.”

F.BAHÇE, şampiyon bitirdiği sezonun ardından başkanı ile yöneticileri Metris’te, futbolcu ve teknik heyeti de onur mücadelesindeydi. Play-off döneminde Alex, Arena’da 2-1 kazanılan maçta ayak bileğinden sakatlanmıştı. Beşiktaş maçında Alex sakat sakat oynadığında 1-0’lık yenilgi sonrasında performansı çok eleştirilmişti. Kocaman, hazır olmadığını bildiği halde Alex’e güvenmişti.

AYKUT HOCA KIRAMADI

3 gün sonra Trabzon deplasmanına çıkıldı. Alex’in olmadığı maç 3-1 kazanılmıştı. Alex olmadığı maçın ardından Kocaman’ın kapısını çaldı. Odada Ali Yıldırım ve Hasan Çetinkaya da vardı. Konuya tebrik mesajıyla başlayıp, “Bu takımı bozmayın” diyerek odada bulunanları etkiledi.

HERKES G.Saray finalini bekliyordu. 24 saat kala Kocaman, oyuncusunun durumunu antrenör Dolu Arslan’a sorduğunda, “Topa bile vuramıyor, ağrısı çok” yanıtını aldı. Kocaman cephesinde maçın taktiği de Alex’siz bir oyun üzerine kurulmuştu zaten. Ancak Alex, hocasına “Ben oynayabilirim” dedi.

AYKUT hoca onu kırmamak adına G.Saray maçının taktiğini anlatarak, “İlk yarım saatte baskı yapacaklar. 60’tan sonra oyundan düşüyorlar. Seni o zaman değerlendireceğim” dedi. O maçta da Alex, tam oyuna girecekken Dia, 65’te kırmızı kart gördü ve kaptanın girişi 75’e sarktı. Ancak isteksiz ve kaprisli bir Alex vardır artık sahada. Kornere giderken bile ağır davranıp trip attı... Bu durum Kocaman’ı zor durumda bıraktığı gibi, F.Bahçe’nin de şampiyonluğuna mâl oldu.