16 Temmuz 2015 Perşembe

F.BAHÇE’NİN en ciddi sınavıydı Dnipro. 1 gün önce Sivas’ı 3-2 devirdi Kanarya ancak defansif hatalar başroldeydi. Pereira, takımı çalıştırmaya başladığı anda risk aldığının farkındaydı. Elinde birbirini tanımayan bir grup var. Ya fiziken yükleme yapıp taktiği ikinci plana iteceksiniz veya tam tersi. 

HOCANIN kafasında öne oynamayı seven bir takım kurma isteği yatıyor. Atağa hızlı çıkacak ve goller bulacak, agresif oynayacak. Bu temel kurallar anlatılırken defansif kurgu 2. planda kaldı. Bence önemli olan bu kurgu olmalı. Sivas’ta, Ba’nın hataları dün Kajaer ve Alves’in uyumsuzluğu. ‘Yediğim golleri atacaklarımla kapatırım’ derseniz o zaman sorun yok. Dnipro, ilk yarıda Alves’in kendi kalesine attığı golün dışında 1 tane de mutlak gol kaçırdı. 
 
TEK İLACI ZAMAN
 
GELELİM orta sahaya. Topal’ın olmadığı maçlar her zaman sıkıntılı geçiyor.  De Souza’ya defansın açığını kapatıp,  pas akışını yönetmek ağır geldi. Nani de pas alamadığı için Fernandao’yu besleyemedi. 
 
2. yarı değişiklikler olduğunda ilk kez sağ kanattan (Dk.67) orta geldi de Sow kafayı vurdu. Hazırlık maçları adı üstündedir. Ne gelecek galibiyetler tam bir sonuç verir ne de mağlubiyetler. F.Bahçe adına gerçek olan zamandır. Sürekli maç temposunda yorgunluk doğal karşılanmalı. Bu takım, yeni doğan bir bebek gibi. Şu an emekliyor. Van Persie, takıma girecek hem takımın havası değişecek hem de oyun düzeni. 
 
YENiLER: 
 
Kjaer: Yüksek toplarda iyi olabilir ancak arkasına sık sık adam kaçırıyor. Daha da hızlanması gerek. 
De Souza: Cristian’ın daha iyisi. Ama daha takıma alışamadı. Verimliliği Topal ile oynadığında artacak.
 
Fernandao: Güçlü, aralara koşuları iyi. Sinirli yapısı da var. Çok gol atar amaistediği pasları alamadı.
 
Nani: Çok teknik olsa da takımın fizik anlamında gerisinde. Sertliğe karşı hassasiyeti var. Daha diri olmalı.
 
Şener: Takıma katkı yapacağına inanıyorum. Özgüvenli bir futbolcu. Dün takım kötü olunca kendini gösteremedi.
 
KÖTÜSÜ
 
Stoperleri birbirlerinden ayıramadım, o yüzden Kjaer ve Bruno Alves’i birlikte seçtim. Yorgun ve hatalıydılar. 
 
İYİSİ
 
Öne çıkan isim olmadı. Hatalarına rağmen çalışkan bir Holmen vardı sahada.