01 Aralık 2016 Perşembe

KUPA maçı demek fırsat demek. Hele de lig ve Avrupa’da oynuyorsan bir de üstüne kadronun rotasyona ihtiyacı varsa, gençlerin ve az forma şansı bulanların sırada bekliyorsa tam zamanıdır.

CUMARTESİ günü Beşiktaş derbisine çıkacak F.Bahçe için sakatlıktan kurtulan, Ozan, Fernandao ve Wiel ile ben de varım diyen Salih, dün Advocaat’a ‘bizi unutma’ derken maçın dikkat çekeni Salih dışında Yiğithan oldu. Genç oyuncu Stoch’un kornerinde tam bir stoper gibi golü atarken Muriç gibi güçlü bir oyuncuyla yaptığı mücadelelerde de ayakta kaldı. Tabii sistem genç oyuncunun sadece kupada oynadığı bir ortama dönüşse de gelecek adına kendilerini başka takımlarda göstermeleri gerekiyor!

MAÇA gelirsek.. Oynanan futbol için çok üst seviye beklentimiz zaten yoktu ancak F.Bahçe için 10. dakikada gelen kırmızı tüm planları bozdu. Serdar Gürler, savunmayı o kadar zorladı ki hakeme bir kırmızı bir de sarı çıkarttırdı. 10 kişiye rağmen öne geçip 80 dakika eksik oynamak zordur. Bu dezavantaja rağmen ilk 45 dakika oyunu domine eden F.Bahçe’ye karşı Ümit Özat’ın hamle için ikinci yarıyı bekledi.

HENÜZ HAZIR DEĞİLLER

RANTIE’NİN hızıyla skoru 1-1’e getirdiği dakikadan sonra G.Birliği daha da cesaretlendi. Ama galibiyet için daha fazla risk alması gerekiyordu. Yorulduğu çok net gözüken rakibine son hamleyi de İrfan ile yapan G.Birliği, 77’de öne geçerek maçı da çevirmeyi başardı. Özat, ligdeki 2 maçından 4 puan çıkartmayı başarırken, Trabzonspor karşısında 10 kişiyle mücadele ederek 1 puanı kapmıştı. Dün ise 10 kişi kalan rakibini akıllı oynayıp yenerek kupaya galibiyetle başladı.

F.BAHÇE için akılların tamamen derbide olduğunu söyleyebiliriz. Grup maçlarının telafi olsa da İsmail’in rakibini kaçırıp takımı 10 kişi bırakması kabul edilemez.  Şimdi derbide de yok.  En azından eski takımına karşı forma şansı yakalayıp motivasyonunu yükseltebilirdi. Ozan ve Fernandao’da maç kondisyonu dün normalin üstünde koşarak kapamaya çalıştı. Ancak ikisini de hazır görmedim.