Futbol  »"Roma'ya daha fazla saygı duyacak"

"Roma'ya daha fazla saygı duyacak"

"Roma'ya daha fazla saygı duyacak"

Cengiz Ünder, oynadığı milli takım maçlarından motivasyon yüklü döndüğünü belirterek, "Şimdi tamamen Roma'ya odaklanmış durumdayım." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Sky Sport Italia televizyon kanalına röportaj veren Cengiz Ünder,  "Milli takım maçına gidenler genelde motivasyon yüklü olarak dönerler, benim için  de durum böyle. Ben de motivasyon yüklü olarak döndüm. İki maç oynadık, bir zafer  kazandık. Milli takıma sakin şekilde gittim ve bir süredir görmediğim  arkadaşlarımı gördüm. Bu beni çok mutlu ve huzurlu hissettirdi. Ancak şimdi  tamamen Roma'ya odaklanmış durumdayım." diye konuştu.
 
Önce ligde Chievo'yu yenmek istediklerini dile getiren milli futbolcu,  daha sonra Real Madrid'e karşı oynayacakları UEFA Şampiyonlar Ligi G Grubu maçına  odaklanacaklarını söyledi.
 
Cengiz Ünder, "Amacımız Chievo ve Real Madrid karşısında kazanarak bu  dönemin üstesinden gelmek." ifadesini kullandı.
 
"Umarım bu yıl çok daha iyi bir performans sergilerim"
 
Geçen sezon şansının Verona'ya karşı olan maçta döndüğünün  hatırlatılması üzerine Cengiz Ünder, ilk golü attıktan sonra diğerlerinin  geleceğini düşündüğünü belirterek, "Öyle de oldu. 8 gol attım, bununla gurur  duyuyorum ve çok mutluyum. Hem benim hem de takımım için harika bir an oldu.  Umarım bu yıl geçen sezon sergilediğimden çok daha iyi bir performans  sergilerim." diye konuştu.
 
Roma için attığı en iyi golün hangisi olduğunun sorulması üzerine  Cengiz Ünder, Verona'ya karşı kaydettiği golün ligdeki ilk golü olduğu için büyük  önemi bulunduğunu ve o golü unutmayacağını ancak yine de en kayda değer golünün  UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 turunda Shakhtar Donetsk'e attığı gol olduğunu ifade  etti.
 
"Avrupa'daki takımlar artık Roma'ya daha fazla saygı duyacak"
 
UEFA Şampiyonlar Ligi'nde geçen sezon Barcelona'yı elemelerinden  dolayı Real Madrid'in kendilerine daha fazla saygı duyacağını düşünüp düşünmediği  sorusunu Cengiz Ünder, "Öyle yapmalılar. Barcelona ile olan ilk maçtan sonra  kimsenin beklemediği olağanüstü bir sonuç elde ettik. Bence Avrupa'daki her  takım, sadece Real Madrid değil, artık Roma'ya daha fazla saygı duyacak."  şeklinde yanıtladı.
 
Real Madrid'e karşı oynayacakları maça atıfta bulunularak kendisinin  mi yoksa Gareth Bale'in mi 100 metrede daha hızlı olduğu sorusuna ise Cengiz  Ünder, "Bence, Bale." yanıtını verdi.
 
"Avrupa'daki hikayem devam ediyor"
 
Cengiz Ünder, "Yurt dışında oynayan en başarılı Türk futbolcu olarak  tanınıyorsun. Bu şekilde onurlandırılmak nasıl hissettiriyor?" şeklindeki soruyu  ise şöyle cevapladı:
 
"Yurt dışında oynayan Türk futbolculardan biriyim. Mutluyum çünkü yurt  dışında oynamak her zaman için benim hedeflerimden biri olmuştu. Avrupa'daki  hikayem devam ediyor ve umarım gittikçe daha da iyi olabilirim."
 

Etiketler: Cengiz Ünder Roma
Tüm Fikstür