Basketbol  »"Hedefimiz grup birincisi olmak"

"Hedefimiz grup birincisi olmak"

"Hedefimiz grup birincisi olmak"

A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun, 2019 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde grup birinciliğini hedeflediklerini söyledi.

İLGİLİ HABERLER

 A Milli Takım, 2019 Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası Elemeleri B  Grubu'nda yarın deplasmanda Estonya ile oynayacağı maçın hazırlıklarını, TTU Spor  Merkezi'nde yaptığı antrenmanla tamamladı.
 
Antrenmanın ilk bölümünde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan  başantrenör Ekrem Memnun, bir haftalık süreci çok iyi geçirdiklerini, Estonya'yı  ciddiye aldıklarını belirtti.
 
Memnun, deplasman maçına çıkacaklarına işaret ederek, "Sakatlıklar  nedeniyle kadrodan çıkanlar oldu ama oyuncular çok konsantre ve iyi çalıştılar.  Takımın havası da iyi. Deplasman her zaman deplasmandır. Kazanmaktan başka hiçbir  şey düşünmüyoruz. En büyük hedefimiz grup birincisi olmak. Mutlaka Avrupa  Şampiyonası'nda yer almak istiyoruz." ifadelerini kullandı.
 
Genç bir kadroya sahip olmalarıyla ilgili soru üzerine Memnun,  oyuncularına güvendiğini vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Burada en az milli maç tecrübesi sayı olarak benim. Bu oyunculardan  en azının milli maç sayıları, altyapılarla 80-90. Bir tecrübe eksikliği olur mu,  zannetmiyorum. Milli sorumlulukları artacak oyuncular var. Oyuncu havuzundaki  sayıyı da artırmak istiyoruz. Türk kadın basketbolu bir yerlere gidecekse... Biz  bundan çok umutluyuz. Bu arkadaşlar sorumluluk almak zorunda. Bir yerden  başlamaları lazım. Bir sıkıntı yaşayacağımızı bu konuda düşünmüyorum. Ancak yeni  takımız, belki bir heyecan olabilir. İnşallah o da olmayacak."
 
Memnun, sakatlığı nedeniyle Estonya kafilesinde yer almayan milli  oyuncu Işıl Alben'in, Polonya maçında oynayıp oynayamayacağını Türkiye'ye dönünce  değerlendireceklerini kaydetti.
 
Milli basketbolcu Olcay Çakır Turgut da AA muhabirine yaptığı  açıklamada, takımdaki yeniden yapılanmaya işaret etti.
 
"Avrupa Şampiyonası'na katılmak istiyorsak bu maçları kazanmalıyız."  diyen Olcay, "Estonya çok tanımadığımız bir takım. Ancak önemli olan bizim nasıl  oynadığımız. Şu an genç bir kadromuz var. Birçok kez beraber oynadık ama daha  tecrübeli oyuncularla oynadığımız için her şey daha kolaydı. Hedefimiz, Avrupa  Şampiyonası'nda yeniden ilk 5'e girip ardından olimpiyatlara katılmak."  değerlendirmesinde bulundu.
 

Etiketler: Basketbol Kadın
Tüm Fikstür