635 memur alınacak!

01 Aralık 2015 Salı - 11:14 | Son Güncelleme : 01 12 2015 - 11:14

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 635 memur alacağını açıkladı. Buna göre 550 aday lisans, 75 aday önlisans ve 10 aday lise mezunları arasından alınacak


Gümrük ve Ticaret Bakanlığı geçtiğimiz ay içerisinde 635 memurun bakanlık tarafından istihdam edileceğini açıkladı. Alınacak memur adaylarının 550'si lisans, 75'i önlisans ve 10'u lise mezunlarından oluşacak.
İşte Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları; İş talep formuna ulaşmak için, TC kimlik no, doğum tarihi, nüfus cüzdanı seri/no bilgilerinizi eksiksiz ve doğru biçimde doldurmanız, * 2014 yılı KPSS’de, KPSSP3, KPSSP93 veya KPSSP94 puan türlerinden 70 ve üzeri puan almış olmanız gerekmektedir.

Başvurunuzun kabul edilebilmesi için, * İş talep formunda istenen tüm alanları eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmanız gerekmektedir.

* Taranmış bir VESİKALIK fotoğrafınızı sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Fotoğrafınızın boyutu 300KB’ı aşmamalı, ".jpg" ya da ".jpeg" uzantılı olmalıdır.

* BAŞVURUNUZ ONAYLANDIKTAN SONRA BAŞVURU BİLGİLERİNİZDE HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK YAPMA ŞANSINIZ BULUNMADIĞINDAN İŞ TALEP FORMUNU DİKKATLE OKUYARAK DOLDURMANIZ GEREKMEKTEDİR.

* Başvurunuzu tamamladıktan sonra, program size bir aday numarası verecektir. BAŞVURU SORGULA alanından, iş talep formunuza ulaşabilir, aday numaranızı kontrol edebilirsiniz.

* Program Mernis ve ÖSYM ile entegre çalışmaktadır. Kimlik ve adres bilgileriniz Mernis'ten, sınav sonuç bilgileriniz ÖSYM'den alınmaktadır. Mernis'te kayıtlı yerleşim yeri adres bilginiz bulunmadığı durumda, başvuru kayıt formuna yönlendirilmeyeceksiniz. Bu durumda ilgili nüfus müdürlüğünü bilgilendirerek, adres kaydınızı yaptırınız.

* Başvuru sırasında askerlik görevini ifa edenlerin iş talep formunda “terhis” kutucuğunu işaretleyerek, terhis tarihi olarak muhtemel terhis tarihlerini yazmaları gerekmektedir.

Lisans mezunları için, * Mezun olduğunuz fakülte veya bölümün ilanda belirtilen mezuniyet şartları içerisinde sayılan fakülte veya bölümlerden biri olması durumunda denklik belgesi yüklemeniz gerekmemektedir. Denklik belgesi alanına diploma ya da mezuniyet belgesi yüklemeyiniz.

* Mezun olduğunuz fakülte veya bölüm ilanda belirtilen mezuniyet şartları içerisinde sayılan fakülte veya bölümlerden biri değil, ancak YÖK tarafından denk kabul edilen öğrenim kurumlarından biri olması durumunda, "YÖK tarafından denkliği kabul edilen yurtiçi/yurtdışındaki bir yükseköğretim kurumundan mezunum" alanını işaretleyip, denklik belgenizi iş talep formuna eklemeniz gerekmektedir. Belgeniz 500KB'ı aşmamalı ve ".jpg" ya da ".jpeg" uzantılı olmalıdır. Belgenin 500KB üzerinde olmaması için 75 dpi çözünürlükte taranması önerilir.

Başvurunuzda sorun yaşamamanız için, * Kayıt işleminizi Internet Explorer 8.0 ve üzeri versiyon kullanarak yapınız.