4 yaşında kaybolmuştu... 20 yıl sonra ailesine kavuştu

DHA |  04 Eylül 2019 Çarşamba - 19:17 | Son Güncelleme : 04 09 2019 - 19:17

Belarusta 1999 yılında tren istasyonunda kaybolan 4 yaşındaki Yulia, 20 yıl sonra ailesine kavuştu. Yulia, erkek arkadaşı Ilya tarafından internet üzerinden yapılan araştırma sonucu ailesini bulabildi.


1999 yılında, Belarusun başkenti Minskteki tren istasyonunda babasıyla seyahat eden 4 yaşındaki Yulia, babasının trende uyuyakalması sonrası kayboldu. Uyandığında kızını bulamayan baba Viktor, polise haber verdi ve 2 gün boyunca annesi Lyudmila ile beraber kızlarını tren istasyonunda aradı. Ancak sonuç alamadı.
 
Belarus polisi, Yulianın kaybolmasının hemen ardından harekete geçti. Trenlerde ve istasyonlarda günlerce süren aramalar sonuç vermeyince, Yulianın fotoğrafları ile beraber kayıp ilanları Minsk sokaklarının her yanına asıldı, medyada haberler yapıldı, tren istasyonlarının düzenli yolcularına soruldu, ancak aile yine de sonuç alamadı.
 
YULİA, EVLATLIK OLARAK BAŞKA BİR AİLEYE VERİLDİ
 
Bilinmeyen bir şekilde Minskin 885 kilometre doğusunda, Rusyanın Ryazan bölgesine giden Yulia, başka bir aile tarafından evlatlık olarak alındı. Geçmişini hayal meyal hatırlayan Yulia, tanıştığı erkek arkadaşı Ilya Kryukovaa durumu anlattı. Ilya, internet üzerinde yaptığı basit bir araştırmayla, Yulianın Belarusta kaybolan küçük kız olabileceğini fark etti.
 
 
TAM 20 YIL SONRA KAVUŞTU
 
Yapılan DNA testinde, Yulianın yüzde 99,9 Viktor ve Lyudmilanın çocuğu olduğu ortaya çıktı. Kaybolduğunda 4 yaşında olan Yulia, ailesini tekrar gördüğünde 24 yaşındaydı. Polise konuşan anne Lyudmila, 20 yıldır bir umutla yaşıyorduk, umudumuzu asla kaybetmedik ve pes etmedik ifadelerini kullanırken, erkek arkadaşı Ilya, Yulia ile Mart ayında tanıştık. Bana kendisinden bahsetti ve yetim olduğunu söyledi. Ben de onun hakkında araştırma yapmaya başladım dedi.
 
ARTIK İKİ AİLEM VAR
 
Annesi ve erkek arkadaşının ardından konuşan Yulia, Beni büyüten ve yetiştiren aileme teşekkür ediyorum. Artık iki ailem var ve ikisi de benim gerçek ailem. Ayrıca, erkek arkadaşıma da minnettarım. Tanrı vardır ve mucizeler gerçekleşir dedi.
 

ETİKETLER