30 yıllık tapu sorunu çözüldü

25 Haziran 2015 Perşembe - 8:55 | Son Güncelleme : 25 06 2015 - 8:55

Esenyurt ’ta yaklaşık 30 yıldır çözüm bekleyen tapu sorunu, pürüzlerin giderilmesinin ardından çözüme kavuşturuldu.


Esenyurt ’ta yaklaşık 30 yıldır çözüm bekleyen tapu sorunu, pürüzlerin giderilmesinin ardından çözüme kavuşturuldu. Tapularına kavuşmanın heyecanını yaşayan onlarca vatandaş, tapularını Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun elinden aldı.
TAPU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Esenyurt ‘ta yıllardır çözüm bekleyen tapu sorunu uzun süren çalışmanın ardından çözüme kavuşturuldu. Eşkinoz Mahallesi’nde düzenlenen törende tapularına kavuşan mülkiyet sahibi onlarca vatandaş, tapularını Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun elinden aldı.

30 yılı aşkın süre bekledikten sonra tapularını alan vatandaşlar sevinci ve heyecanı aynı anda yaşadı.

ONLARA FAYDALI İŞLER YAPMAK GÜZEL

Yıllardır beklenti içerisinde olan vatandaşların tapu sorununun çözüme kavuşturulduğunu belirten Başkan Necmi Kadıoğlu, “Vatandaşlar gecekondusunu kentsel dönüşüme tabi tutsun ve evlerini yapsınlar diye tarla vasfından ifrazlı parsellere bölüştürdük, tapularını da verdik. Onlar bizlerden daha sevinçlidir çünkü kendi evlerini yapacaklar. Artık depreme dayanıklı evlerde oturacaklar. Bunun sevinci çok farklı bir şey. İnsanlara hizmet etmek, onlara faydalı işler yapmak güzel bir şey bende o zevki yaşıyorum” ifadelerini kullandı.

30 YILDIR TAPUSUNA KAVUŞMAK İÇİN BEKLEDİ

Tapu için çok uzun bir süre beklediğini ifade eden Âdem Avşar, “Tapumuza kavuştuğumuz için çok mutlu oldum. Bundan daha güzel bir duygu olamaz. Uzun yıllardır burada oturuyorum. Ne mutlu bize. Başkanımıza teşekkür ederim” dedi.

30 yıldır tapusuna kavuşmak için beklediğini söyleyen Gülcihan Karakullukçu isimli vatandaş ise, "Evimi aldığımda 30 yaşındaydım şimdi 60 yaşındayım. Ama tapuma kavuşunca sanki tekrar 30 yaşında olduğumu hissettim. Çok sevinçliyim, mutluyum. Bundan daha güzel bir şey olamaz” şeklinde konuştu.

ETİKETLER