30 bin öğrenciye eş zamanlı "dijital okuryazarlık" sınavı yapıldı

06 Nisan 2019 Cumartesi - 17:43 | Son Güncelleme : 06 04 2019 - 17:43

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi" kapsamında dijital okuryazarlık dersi alan 8 üniversitedeki 30 bin öğrenciye eş zamanlı sınavın başarıyla yapıldığını bildirdi.


Saraç, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Yükseköğretimde Dijital  Dönüşüm Projesi" kapsamında dijital okuryazarlık dersi alan öğrencilere yönelik  eş zamanlı sınav gerçekleştirildiğini ifade etti.
 
Yeni YÖK olarak, projeyi, Ağrı İbrahim Çeçen, Bayburt, Iğdır, Munzur,  Muş Alparslan, Siirt, Şırnak ve Bingöl üniversitelerinde başlattıklarını  hatırlatan Saraç, şunları kaydetti:
 
"Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi kapsamında 'dijital  okuryazarlık' dersi alan öğrencilerimize  yönelik ara sınav bugün yapıldı. Sekiz  üniversitede eş zamanlı olarak sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilen sınava aynı  anda 30 bin öğrenci katıldı.
 
Öğrencilerimizin niteliklerine katkı sağlamak bizler için önemli. Yeni  YÖK olarak bu projemizi de başarıyla sürdürmekteyiz. Yakında 'Yükseköğretimde  Dijitalleşme' projemizin yeni bir adımını daha atacağız."