3. sınıf öğrencisi sınıfta yaşamını yitirdi

13 Aralık 2018 Perşembe - 10:11 | Son Güncelleme : 13 12 2018 - 10:11

Afyonkarahisar’da ilköğretim 3. sınıf öğrencisi bir kız çocuğu, eğitim gördüğü sınıfta bir anda yere yığılarak yaşamını yitirdi. Küçük kızın ani ölümü ailesini ve sınıf arkadaşlarını yasa boğdu.


Afyonkarahisar'da kent merkezinde bulunan Atatürk İlkokulu'nda meydana gelen olayda 3. sınıf öğrencisi Sabiha Bağatur 2. ders sonunda sınıftan teneffüse arkadaşları ile çıktığı esnada bir anda yere düştü. Öğrencisi Bağatur'u yerde gören öğretmeni Doğan Demirok ilk müdahale olarak kalp masajı yaparak 112 Acil Servis ekibine haber verdi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahaleyi yaptığı kız öğrenci Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanede doktorların tüm müdahalesine rağmen küçük Sabiha kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Bağatur'un ölümü ailesinin yanı sıra sınıf arkadaşlarını ve öğretmenlerini yasa boğdu.
 
Minik kızın kalp krizi sonucu ölmüş olabileceği ihtimali üzerinde durulurken, olayın ardından İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı olay yeri inceleme şubesi ekipleri sınıfta ve okulda inceleme yaptı. 

ETİKETLER

afyon sabiha bağatur