25 Mart Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı! Sayısal Loto’da kazandıran numaralar ne?

26 Mart 2020 Perşembe - 9:03 | Son Güncelleme : 26 03 2020 - 9:40

Dün akşam Sayısal Loto çekilişi sonuçları belli oldu. Milli Piyango İdaresi tarafından Çarşamba ve Cumartesi günleri düzenlenen çekilişte vatandaşlar, heyecan içerisinde sonuçları araştırıyor. Peki Sayısal Loto’da kazandıran numaralar ne? İşte 25 Mart Sayısal Loto çekiliş sonuçları...


Çarşamba ve Cumartesi günleri gerçekleştirilen Sayısal Loto sonuçları belli oldu. Milli Piyango İdaresi tarafından yapılan Sayısal Loto çekilişi sonrasında vatandaşlar, sonuçları araştırmaya başladı. 1308. Haftasını yaşayan Sayısal Loto çekilişinde büyük ikramiye Ankara'ya çıktı. Peki Sayısal Loto’da kazandıran numaralar ne? İşte 25 Mart Sayısal Loto çekiliş sonuçları...
 
SAYISAL LOTO ÇEKİLİŞ SONUÇLARI
 
6 bilen kişi sayısı: 1
5 bilen kişi sayısı: 43
4 bilen kişi sayısı: 2.612
3 bilen kişi sayısı: 51.638
 
Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 845.861,00 TL
Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 7.870,80 TL
Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 97,20 TL
Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 13,10 TL
 
 
SAYISAL LOTO HAKKINDA…
 
Sayısal Loto, Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 rakamları arasında 6, 5, 4 ve 3 sayıyı doğru tahmin etmesiyle kazandığı bir şans oyunudur.
 
Sayısal Loto çekilişleri, bu oyun için özel olarak hazırlanan çekiliş küreleri kullanılarak numaraların çekilmesiyle yapılmaktadır. Yapılan çekilişler Milli Piyango İdaresi'nin belirlediği günlerde ve saatlerde düzenli olarak yapılmaktadır.
 
Eğer çekiliş haftasında hiç kimse 6 rakamı doğru tahmin edemezse, büyük ikramiye katlanarak haftaya devreder.
 
İkramiye kuponlarına herhangi bir ikramiyenin isabet etmesi durumunda talihli kişi, kazandığı ikramiyeyi yetkili bayi ve şubelerden alabilmektedir. Talihli kişi, çekiliş tarihinin üzerinden 1 yıl geçerse ve ikramiyesini almaz ise, ikramiye zaman aşımına uğrar.
 
İkramiye kazanan kuponlarda herhangi bir tahrif, yırtılma, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş veya sahte biletlere ikramiye ödenmez. Kazanan bir bilete ikramiye ödemesi yapılması için biletin barkot numarası, çekilen sayıları, bilet güvenlik numarası ve arka yüzde yer alan bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekmektedir.
 
Sayısal Loto'da 3 ve 4 numarayı doğru tahmin eden talihlilere ikramiyeleri yetkili loto bayileri ve şubelerinden, 5 numarayı doğru tahmin eden talihlilere ikramiyeleri loto bayileri ve Milli Piyango İdaresi şubelerinden ve 6 numarayı doğru tahmin eden talihlilere ikramiyeleri Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından ödenmektedir.