25 kişi hakkında gözaltı kararı

AA |  30 Nisan 2018 Pazartesi - 10:38 | Son Güncelleme : 30 04 2018 - 10:48

FETÖ'nün "Hava Kuvvetleri Komutanlığı yapılanması" soruşturmasında, aralarında eski albayların da bulunduğu 25 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.


Ankara merkezli 12 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel  Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) "Hava Kuvvetleri Komutanlığı yapılanması"na  yönelik soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 25 şüpheliden  15'i yakalandı. 
 
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca  yürütülen Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki FETÖ mensubu askerlere yönelik  soruşturma kapsamında telefonlarına ByLock yükledikleri, deşifre olmamak için  kontörlü ve ankesörlü telefonlar kullandıkları belirlenen 5'i albay, 5'i yarbay  13'ü binbaşı ve 2'si yüzbaşı olmak üzere 25 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.
 
Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince  Ankara, İzmir, Denizli, İstanbul, Çanakkale, Osmaniye, Sakarya, Diyarbakır Konya, Eskişehir, Balıkesir ve Kayseri'de düzenlenen eş zamanlı düzenlenen  operasyonlarda şüphelilerden 15'i gözaltına alındı.
 
FETÖ ile irtibatları tespit edilen ve haklarında idari işlem yürütülen  şüphelilerden 11'inin pilot, 11'inin KHK ile ihraç, 2'sinin ise emekli edilen  eski TSK personeli oldukları, 12'sinin de geçici olarak görevden  uzaklaştırıldıkları öğrenildi.

ETİKETLER