215 bin TL'ye sıfır araba alan adam hayatının şokunu yaşadı

DHA |  28 Kasım 2019 Perşembe - 17:41 | Son Güncelleme : 28 11 2019 - 17:55

İstanbul'da 215 bin TL'ye bir bayiden araba alan adam hayatının şokunu yaşadı. Aldığı sıfır arabanın hasarlı olduğunu öğrenen adam soluğu mahkemede aldı. Mahkeme ayıplı arabanın yenisiyle değiştirilmesine karar verdi.


İstanbul Zeytinburnu'nda ticaretle uğraşan Fatih Karaca'nın 215 bin lira vererek aldığı sıfır araba boyalı çıktı. Ekspertiz raporlarıyla boyandığını ispat eden Karaca, satıcı firma yeni araba vermeye yanaşmayınca mahkemeye gitti. Mahkeme Karaca'ya ayıplı mal satıldığına hükmederek, arabanın yenisiyle değiştirilmesine karar verdi.

"HEMEN EKSPERTİZ YAPTIRDIK BOYALI ÇIKTI"

Fatih Karaca 15 ay önce 215 bin lira para vererek sıfır araba aldı. Zeytinburnu'ndaki lüks bir araba bayisinden aldığı arabayı 4-5 gün sonra alım satım işlemleri yapan arkadaşının gördüğünü belirten Karaca, " Bu araba vurulmuş dedi. Arka Sol kapının boyası değişmiş dedi. Arabanın kapısını lazere tutuyor boyandığı belli oluyor. Biz de hemen ekspertiz yaptırdık boyalı çıktı.
 
"GELİN ZIMPARA YAPALIM' DEDİLER"
 
Sabah’tan Zeynel Yaman’ın haberine göre; Satıcı firmaya durumu bildirdik kabul etmedi. Kendileri de tespit yaptırdı onların tespitçisi de aynı şekilde boyandığını söyledi. Bize gelin zımpara yapalım düzeltip verelim diye bir yaklaşımla geldiler. Biz sıfır araba aldık böyle birşeyi kabul etmiyoruz. Bize arabamızın muadilinde bir araba verin diyoruz. Kabul etmediler. Mahkemeye başvurduk. O zaman 215 bin liraydı şuanda 300 bin civarında sıfırı" dedi.
 
MAHKEME 'ARABAYI DEĞİŞTİR' DEDİ
 
Bir yıl süren mahkeme sonucunda, firmanın ayıplı mal sattığına hükmedildi. Mahkeme arabanın muadili bir sıfır arabayla değiştirilmesine karar verdi. Fatih Karaca, para istemediğini arabanın değiştirilmesini istediğini söyledi.
 

ETİKETLER

İstanbul araba şok