2019 Arabuluculuk sınavı ne zaman? Arabuluculuk sınav girişi belgesi nasıl alınır?

22 Kasım 2019 Cuma - 16:26 | Son Güncelleme : 22 11 2019 - 16:26

Arabuluculuk sınavı başvuruları tamamlandı, şimdi adaylar sınav heyecanı yaşıyor. Adalet Bakanlığı tarafından açılan 5 bin ara bulucu alımı için Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi sınav yapılacak. Peki, 2019 Arabuluculuk sınavı ne zaman? Arabuluculuk sınav girişi belgesi çıktı mı?


Arabuluculuk sınavı ne zaman? Bugünlerde sıkça sorulan soruların başını çekiyor. 5 bin personelin alınacağı arabuluculuk sınavı ile ilgili haberler yakından takip ediliyor. İşte 2019 Arabuluculuk sınavı hakkında merak edilenler…

ARABULUCULUK SINAVI NE ZAMAN?

Arabuluculuk Sınav, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi tarafından 24 Kasım 2019 Pazar günü saat 14.00’da tek oturum halinde yapılacak ve 150 (yüz elli) dakika sürecek.

ARABULUCULUK SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA

Adayların kimlik bilgisi, fotoğrafı, sınav merkezi, sınav binası, sınav salonu, sınav tarihi, sınav saati, sınav konusu vb. bilgileri içeren “Sınav Giriş Belgeleri”, Üniversite tarafından hazırlanacak ve 18 Kasım 2019 -24 Kasım 2019 tarihleri arasında sınav hizmetlerine ilişkin internet adresi üzerinden adayların erişimine açılacak. Adaylar aşağıdaki bağlantı ile arabuluculuk sınav giriş belgesini alabilir.

ARABULUCULUK SINAVI GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYIN

ARABULUCULUK SINAVI NASIL OLACAK?

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nin sorumluluğunda gerçekleştirilecek sınav, çoktan seçmeli, 5 (beş) cevap şıklı, toplam 100 sorudan oluşacak. Cevap kâğıtları da Üniversite tarafından değerlendirilecek. Değerlendirme sırasında yalnızca doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar sonuca etki etmeyecektir.

Sınavda yüz tam puan üzerinden en az 70 (yetmiş) puan alması koşuluyla, en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere, ilanda belirtilen arabulucu ihtiyaç sayısı kadar aday kadar alınacak.

ARABULUCULUK SINAVI HANGİ ŞEHİRLERDE YAPILACAK?

Arabuluculuk sınavı Adana, Antalya, Ankara, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul (Anadolu - Avrupa),İzmir, Kayseri, Malatya, Samsun, Trabzon ve Van illerinde yapılacak.