2018’de burcunuzu neler bekliyor? YENGEÇ BURCU

Astro yıldızlar / Fİlİz Özkol |  23 Aralık 2017 Cumartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 23 12 2017 - 2:30

Karşıt ilişkilerinizde uzun bir Plüton dönemi geçiriyorsunuz. Risklerden korkmamayı öğrendiniz artık. Bir zamanlar denge ve düzen der de, başka bir şey demezdiniz. Ne oldu o eski sistemlerinize? Çevrenizi değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.


Yaşamınızla ilgili yeni bir perde açılacaktır.

Güvendiğiniz ve tanıdığınızı zannettiğiniz bir arkadaşınızdan zarar görebilirsiniz. Uzun transitlerden olumsuz etkilendiğinizi zannederek üzülmemelisiniz.

Radikal kararlar zamanı

Arkadaşlarınıza daha çok vakit ayırarak, onlarla ortak zevklerinizi paylaşacaksınız. 20 Aralık 2017’de karşıt evinize geçen Satürn, küçük ilişkilerinizi testten geçirecek. Yoğun duygularınızı süzgeçten geçirirken, kendinizle ilgili vereceğiniz radikal kararlar yaşamınıza farklı bir perspektif sunacaktır. Olayları genişleterek masaya yatırdığınız zaman, yaşamınızı zorlaştıran ve kendinizi kısıtlayan olayları daha net görmeye başlayacaksınız. Ailenizi olduğu gibi kabul etmeyi öğrendiğiniz zaman yapacağınız değişimlerden önemli dersler çıkaracaksınız.

Aşk

Bu yıl, aşk her yerde karşınıza çıkacak ve sizi yakalamaya çalışacak. Plüton aşk ilişkilerinizi yeniden denetliyor. Büyük bir ayrılığı gündeme getirebilir. Bulunduğunuz çevreden kopabilir ve arkanıza bakmadan uzaklaşabilirsiniz. Bazı sıra dışı ilişkileri de beraberinde getirecek. Oldukça tutkulu beraberliklerin başladığı bu tür etkiler altında, beraberliğinizi gizleme gereği duyabilirsiniz. Sizden yaşça büyük veya babanızın tasvip etmeyeceği bir ilişki içinde bulunabilirsiniz. Jüpiter 9 kasım 2018 yılına kadar aşk ve sosyal evinizde kalacak ve sosyal yaşamınız içinde birlikte olduğunuz kişilerle aranızda aşk ve duygusallık gelişecek, romantik günler geçireceksiniz. Güzel konuşmalarıyla karşı cinsin sizi etkilemeye çalışmaları geçici aşkları da gündeme getirebilir. Bu kozmik etki, güçlü enerjiniz ve yaratıcılığınız konusunda size önemli destekler verecektir. İnatçı bir yapı sergileyecek ve fazla sorumluluk yükleneceksiniz. 

Egolarınız güçleniyor

Yaşama felsefi baktığınız için çevrenizi yargılamaktan çekiniyor ve hoşgörülü davranmanız gerektiğine inanıyor fakat zorlanıyorsunuz. Enerjimizi ortaya çıkaracak işler yapmak isterken, egolarınız da güçlenecek. Karşı görüşteki insanlara tartışmacı bir kimlik içinde ve tepkili olacaksınız. Egolarınızın yüksek olması nedeniyle, çevrenizdeki kişilerin fikirleri ikinci planda kalacak, kişisel inisiyatifiniz her konuda hakim olacak. Karşınıza çıkacak şartlarla mücadele edecek, taviz vermeyeceksiniz. Ketum ve kararlı davrandığınız zaman, şartlar sizden yana yön değiştirecek. Araştırma içgüdünüzün yüksek olmasından kaynaklanan, hedeflerinize yönelik çalışmalar içindesiniz. Kendinizi garantiye almaktan başka çareniz yok.

İŞ HAYATINIZ

Ortaklıklar bitebilir. Sakin bir şekilde ilişkilerinizi gözden geçirmeniz için uzun bir zaman var önünüzde. Yıl boyunca beş tutulmanın büyük dört tanesi kendi ve karşıt finans evinizde olacak. Temmuz ayında kişisel evinizde gerçekleşecek olan tutulmayla birlikte fiziksel anlamda da değişeceksiniz. Çevrenize adeta meydan okuyacaksınız. Güvendiğiniz dostlarınızın fikirlerini alacak, karşılıklı güvene dayalı iş birliği içinde olacaksınız. Fakat gücünüzün sınırlarını fazla abartmamalısınız.
 
SAĞLIK
 
Sizden daha genç kişilerle sosyal aktiviteler gerçekleştirirken kendinizi olduğunuzdan daha genç ve yenilenmiş hissedeceksiniz. Dikkatsizlikten kaynaklanan küçük yaralanmalar riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz, dikkatli olun. 

ETİKETLER

burç 2018 yengeç