2017’de burcunuzu neler bekliyor? Yay burcu

FİLİZ ÖZKOL / VATAN |  21 Ocak 2017 Cumartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 21 01 2017 - 2:30

Artık, yaşamınızla ilgili farklı değişimlere de yer vermeyi düşünürseniz, yeni savaşlardan kaçınmalısınız. Bırakın her şey inceldiği yerden kopsun. Yaşantınızda renkli çevrelere yer vereceksiniz. Eski değer yargılarınızın sizi üzmesine izin vermemelisiniz. Satürn, bir yılı aşkın süredir sizin mantıklı yönlerinizi ortaya çıkardı. Yaşam hırslarınıza artık gem vurmayı biliyorsunuz. Olgunlaştınız ve öğretici oldunuz.


Uzun süreli hedefler seçer ve bunları gerçekleştirmek için uğraşırsınız. Çalışmanızın karşılığını alacağınız işler yapmak istiyorsunuz. Çevrenizde de sizin bu konudaki hırslarınıza eşlik edebilecek kişiler arayacaksınız. Gizli planlar ve eski dostlarla yapılan düşünce bazında organizasyonlar önemli olacak. Bu dönem baskıcı davranışlardan çabuk etkilendiğiniz için, kendinizi korumaya alacaksınız. Kararlı ve istikrarlı olacaksınız. 

Hatalarınızdan ders çıkarmalısınız

Uranüs ve Jüpiter etkisiyle, gündeminizde yoğun seyahatler görünüyor. Plüton, birçok değişime yol açarken, çevre ilişkilerinizde köklü değişimlere neden oldu. Bu değişimlerden hoşnut kalmadığınız günler oldu. Bazen sıkıldınız ve değişen şartlarınıza isyan ettiniz fakat yeni şartlara da çok çabuk uyum sağladınız. Sizin yapmanız gereken tek şey, süreçlerin gelişimi ve varılan sonuçları ‘neden-niçin’ çerçevesinde ele alarak, hatalarınızdan ders çıkarmanız ve size sunulacak pozitif etkilerin keyfini çıkarmak olmalıdır. Yeni tanışacağınız kişilerle fikir jimnastikleri yapacaksınız. Yaratıcılığınızı en iyi şekilde kullanarak, değişik düşünceler yaşayacaksınız.

Yay kadını aşk

Siz sıcakkanlı, çekici ve rahat yapınızla, herkesin eşlik edeceği ender kişilerden birisiniz. Özgürlüğünüze derinden aşıksınız. Sizi evlilik masasına götürmek, her babayiğidin harcı değil. 7 Ocak-7 Mart dönemi ilginç bir eskiye dönüş başlayacak. Eski sevgilinizle yeniden bir araya gelme planları yapacaksınız. İş çevrenizde uzun süredir görüşmediğiniz biriyle yeniden yakınlaşabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla aranızda önleyemeyeceğiniz bir çekim oluşacak. Yine bu dönem aşk konusunda uç noktalarda kararlar alacaksınız. Uzun süredir birlikte olduğunuz kişiyi aniden yaşamanızdan çıkarabilirsiniz. 27 Kasım-11 Aralık döneminde karşılaşacağınız özel bir kişi sizi bir anda bir evliliğe sürükleyebilir.

Yay erkeği aşk

Yaşamla alay etmeyi bırakın. Aşkı küçümsemediğinizi biliyoruz fakat, hafife almanız da affedilir gibi değil. Güçlü bir vicdanınız var kötülük yapmaktan korkarsınız. 6-20 Nisan döneminde iş çevrenizde iyi bir konumda olan ve sizden yaşça büyük bir kişiden etkileneceksiniz. Etkilendiğiniz bu kişi daha sonra yaşamınızda büyük bir yer kaplayacak. Duygusal anlamda taleplerinizin yüksek olduğu bir dönem içindesiniz. 16 Mayıs-17 Haziran ‘İlle de aşk’ diyeceğiniz dönemlerden birini yaşayacaksınız. 1 Temmuz- 16 Eylül döneminde eşiniz ve sevgilinizle beraberliğinizi sonlandırabilirsiniz. 10-18 Ekim tarihlerinde eski sevgilinizle tekrar bir araya gelme planları yapabilirsiniz.

İş hayatınız

Bu yıl yeni fikirler ve yeni işler ilginizi çekecek. Aklınıza gelmeyen konularda başarı kazanmanız mümkün. 2017 yılında önemli bir proje üstünde çalışacaksınız. İş yaşamınızda radikal kararlar alacaksınız.

Sağlık

Bu yıl düşüncelerinizle baş başa kalacak ve geçmişi düşüneceksiniz. Eski olayların artık sizi yıpratmasına izin vermeyeceksiniz. Güçlü motivasyonunuzun sizi olumlu etkileyeceği bir gerçek. Öfkelerinize hakim olduğunuz sürece, sağlığınız bir sorun yaratmayacak. Ayaklarınızı ve bileklerinizi korumalı ve bacaklarınızı hareket ettirmelisiniz.

BAŞARI RENGİNİZ:

Kahverengi, nefti yeşil, bordo

AŞK RENGİNİZ:

Kırmızı, siyah

SAĞLIK RENGİNİZ:

Pembe, uçuk mavi, beyaz 

ETİKETLER