2 Türk mühendisin cenazeleri Türkiye'ye getirildi

AA |  23 Nisan 2019 Salı - 11:22 | Son Güncelleme : 23 04 2019 - 16:30

Sri Lanka'da otel ve kiliselere düzenlenen terör saldırılarında hayatını kaybeden 2 Türk vatandaşı Serhan Selçuk Nariçi ve Yiğit Ali Çavuş'un cenazeleri Türkiye'ye getirildi.


Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Sri Lanka'daki terör  saldırılarında hayatını kaybeden 2 Türk vatandaşı mühendisin cenazeleri  Türkiye'ye getirildi. Kaynaklar, cenazelerin bugün İstanbul'dan Adıyaman'a sevk edileceği  bilgisini paylaştı.
 
 
Sri Lanka'da pazar günü Hristiyanlar için kutsal Paskalya ayinlerinin  düzenlendiği Kochchikade kentindeki St. Anthony's, Katana'daki St. Sebastian ve  Batticaloa'daki Meryem Ana kiliseleri ile başkent Kolombo'daki beş yıldızlı  Shangri-La, Cinnamon Grand ve Kingsbury otellerine bombalı saldırılar  gerçekleştirilmişti.
 
 
Saldırıların ardından başkent Kolombo'nun banliyöleri Dehiwala'daki  konukevi yakınında ve Dematogo'da da üst geçit yakınında patlamalar olmuştu.  Yetkililer, saldırılarda aralarında Türk vatandaşı mühendisler Serhan Selçuk  Nariçi ve Yiğit Ali Çavuş'un da olduğu 310 kişinin hayatını kaybettiğini, 500'den  fazla kişinin yaralandığını açıklamıştı.