2 milyon esnaf dijitalleşiyor

13 Ağustos 2018 Pazartesi - 13:44 | Son Güncelleme : 13 08 2018 - 13:44

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ile Turkcell arasında yapılan iş birliğiyle yaklaşık 2 milyon esnafın tüm dijital iletişim ihtiyaçlarını karşılayabilmek için avantajlı özel hizmet paketleri geliyor.


Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin en büyük mesleki  sivil toplum kuruluşu olan TESK üyelerinin dijitalleşme sürecini, Turkcell  yürütecek. TESK ile Turkcell arasında yapılan iş birliğiyle, yaklaşık 2 milyon  esnafın tüm dijital iletişim ihtiyaçlarını karşılayabilmek için avantajlı özel  hizmet paketleri geliyor. Bu sayede Türk ekonomisinin temel taşını oluşturan  esnafın, dijitalleşme süreçlerinin hızla tamamlanması yolunda önemli bir adım  daha atılmış olacak.                  
 
Uzun soluklu dijitalleşmenin ilk adımı olarak TESK üyeleri,  Turkcell’in esnaf paketlerini tercih ederek tüm dijital iletişim ihtiyaçlarını  karşılayabilecek. Aynı zamanda kendilerine özel sunulan "Akıllı Faks" gibi  dijital çözümlere de sahip olabilecek. Bunun için TESK’in, Birleşik Ödeme  Hizmetler ve Elektronik Para AŞ iş birliğiyle hayata geçirdiği, esnaf ve  sanatkarlara yönelik avantajlar içeren TESK Kart sahibi olmaları yeterli olacak.                   
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Genel Müdür Yardımcısı  İsmail Bütün, yapılan iş birliği anlaşmasının esnaf ve sanatkarların  dijitalleşmesi yolunda büyük bir adım olduğunu belirterek,"Türkiye’de yaklaşık 2  milyon esnafımızı temsil eden TESK’in, dünyanın ilk dijital operatörü Turkcell’in  tecrübesinden faydalanmayı tercih etmesinden büyük mutluluk duyuyoruz. Bu iş  birliğiyle esnafımız dijital servislerimizi kullanarak işlerini kesintisiz ve  mobil olarak dilediği yerden rahatça yapabilecek." ifadelerini kullandı.                
 
Dijitalleşen esnaf ve sanatkarın, bir yandan rekabet gücünü artırarak  bir yandan da daha verimli çalışıp ülke ekonomisine daha fazla katkı sunacağını  kaydeden Bütün, TESK ile başlattıkları bu iş birliğini gelecek günlerde daha da  ileriye taşımayı planladıklarını bildirdi.                
 
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken de içinde bulunan bilgi ve  teknoloji çağında esnaf açısından en önemli konulardan birinin birbirleriyle ve  müşterileriyle hızlı, ucuz iletişim sağlamak, teknolojik gelişmeleri takip ederek  bu sayede müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek olduğunu belirtti.                
 
TESK ve Turkcell’in birlikte geliştirdiği yeni hizmetin, 2 milyona  yakın esnaf ve sanatkarın rekabetçi gücünü artıracağını ve hayatını  kolaylaştıracağını belirten Palandöken, "Değişime, dönüşüme uyum sağlayabilen  güçlü bir esnaf-sanatkâr kesimi yaratılmasında Turkcell’in sağladığı ürün ve  hizmetler büyük bir katkı sağlayacak. Esnaf ve sanatkarın yararlanacağı hizmetler  sadece esnafa değil, ülkemiz ekonomisine ve ticaretine de katkı sağlayacak."  ifadelerini kullandı.    
 
Turkcell’in esnafa özel sunduğu, 29 TL’den başlayan avantajlı dijital  tarifelerinin tamamında 2GB’dan başlayarak 18 GB’a kadar farklı ihtiyaçlara  yönelik internet paketleri yer alıyor.  Bu paketlerde ayrıca esnafın uçtan uca  dijital deneyim yaşayacakları dergilik, TV , fizy, BiP, Lifebox, Akıllı Faks,  Goller Cepte ürünleri de ücretsiz olarak sunuluyor ve bu uygulamalar için de ek  internet paketleri tanımlanıyor.
 
Yine bu paketleri alan esnafın çok kullandığı sabit yönleri arama  derdi de sona eriyor. Paketlerden birini alan esnaf, sabah 7’den akşam 7’ye kadar  sabit yönleri sınırsız arayabiliyor. Goller Cepte sayesinde de gönül verdikleri  takımların maçlarındaki golleri anında, internet kotalarından yemeden  izleyebiliyor.
 
TESK Kart'a özel ek avantajlar
 
TESK ve Turkcell arasında yapılan anlaşma ile esnafın işlerine  kolaylık sağlayacak ek destek de geliyor. Turkcell’in Esnaf Paketleri’nden birini  alan TESK üyeleri, 12 ay boyunca 1000 dakika konuşma, 1000 SMS, Esnaf Limitinde  Durma Servisi ya da 1 Saatlik 1 GB paketinden birini seçebilecek. Bunun için  tercih edilen ek desteği yazıp TESK kartında yer alan barkod numarası ile 2200  SMS göndermesi yeterli olacak. Anlaşmaya Turkcell’in Esnaf 8, Esnaf 12 ya da Esnaf 18 GB’lık  paketlerini seçen TESK üyeleri paketlerine 12 ay boyunca ek olarak her ay 1GB  eklenecek.

ETİKETLER