2 kez oy kullanmaya çalışınca...

DHA |  01 Kasım 2015 Pazar - 17:19 | Son Güncelleme : 01 11 2015 - 17:21


ZONGULDAK’ın Kilimli İlçesi Karadon Ziya Gökalp İlkokulu’nda, asil üye olduğu ’1032’ numaralı sandık kurulundaki görevine gitmeyen AK Partili Ertan Bozma’nın, başka bir sandıkta oy kullandıktan sonra kendi sandığında da oy kullanma girişimi önlendi. Bozma hakkında tutanak tutuldu.
 
Sandık Kurulu Başkanı Refik Karaduman, üyeler Sevinç Akman, Aslıhan Dor, Kemal Kandemir, Berkan Köktürk, Hayrettin Dağlı imzalı tutanakta, AK Partili asil üye Ertan Bozma’nın ’1032’ numaralı sandıkta sabah gelip görev almadığı, yerine AK Partili yedek üyenin de gelmediği belirtildi. Ertan Bozma’nın, saat 13.15’te görev almadığı söz konusu sandığa gelerek oy kullanmak istediği, sorulduğunda başka bir sandıkta oy kullanmadığını söylediği ifade edildi. Ancak yapılan kontrolde aynı okuldaki ’1031’ numaralı sandıkta Ertan Bozma’nın oy kullandığının saptandığı belirtilen tutanakta, "Bunun üzerine Ertan Bozma’ya ’1032’ numaralı sandıkta oy kullanmasına izin verilmemiştir" denildi.
 
Ertan Bozma, ikinci kez oy kullanma girişimiyle ilgili tutanak tutulduğunu doğrulayarak, "Evet, öyle bir şey oldu. Ama sonra düzeltildi" dedi.
 
AK Parti Kilimli İlçe Başkanı Mahmut Kanberoğlu ise "Sandık kurulunda görev almadıysa görevi düşmüştür. Tutanakta art niyetli olarak ’AK Partili üye’ diye yazılmış. Yönetimlerde bulunmayan bir vatandaş. Artık bilerek veya bilmeyerek böyle bir şey yapmış. Yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyorum. Oradaki sandık başkanı CHP’li. Art niyet olduğunu düşünüyoruz. Biz de bununla alakalı suç duyurusunda bulunacağız" diye konuştu.