12 Eylül'de böyle evlendiler! Gelin arabasında...

AA |  12 Eylül 2017 Salı - 19:15 | Son Güncelleme : 12 09 2017 - 19:16

Bingöl’de hayatlarını birleştirmeye hazırlanan Vedat ve Zuhal Kılınç çiftçi, gelin arabasına "Darbelere İnat" ile "Darbelere Hayır, Mutluluğa Evet" yazdırdı


Bingöl’de dünyaevine girmeye hazırlanan Vedat ve Zuhal  Kılınç çiftçi, gelin arabalarının arkasına "Darbelere İnat" ile "Darbelere Hayır,  Mutluluğa Evet” yazısı yazdırdı. 
 
Hayatını Zuhal Kılınç ile birleştirmeye hazırlanan Vedat Kılınç, AA  muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’de yaşanan darbelere karşı tepkisini dile  getirmek amacıyla böyle bir karar aldıklarını söyledi.
 
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe  girişimine şahit olduklarını hatırlatan Kılınç, bir vatandaş olarak sokağa çıkıp  darbe girişimine karşı durduğunu belirtti.
 
Ülkesini, bayrağını ve vatanını seven biri olarak her zaman darbelere  karşı duracağını vurgulayan Kılınç, "15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla  sokaklara indik ve irademizi darbecilere teslim etmedik. Ülkesini, vatanını,  bayrağını ve milletini seven biri olarak her zaman darbe ve darbecilere karşı  durmaya, devletimin yanında yer almaya devam edeceğim. O günü ve geçmişteki hain  darbe girişimlerini unutmamak ve unutturmamak için eşimle birlikte aldığımız  kararla gelin arabasının arkasına 'Darbelere hayır, mutluluğa evet' yazdırdık. Bu  da iyi bir mesaj olur inşallah." ifadelerini kullandı.