11 Maddede Angaralı Olmak 12 Mart, 1:16'de eklendi

Pek çok insan tarafından sevilmemesine rağmen , insan ilişkileriyle örnek alınması gereken yerdir Ankara. Devlet ciddiyetinin sokaklara kadar girdiği, şehrin griliğine inat, insanı rengarenk ve samimidir. Ankara'da yaşayan tüm insanların yaşamları birbirlerine benzer, bu nedenle insanlarının birbirini anlaması kolaydır. Bu yüzdendir ki en iyi dostlukları, en kalıcı sevdaları yaşarsınız Ankara'da. Bürokrasidir Ankara. Kardır. Ayazdır. Sakin ve sabırlı olmaktır. Deniz olmadan da bir yerlerde yaşama bağışıklığını kazanmaktır. Güzeldir la Angara ve Angaralı olmak.

1. Tunalı Hilmi Caddesi
" Bazı sokaklarda yalnız yürünmez, illaki biriyle paylaşmak gerekir o sokağı. " sözünün cadde için uyarlanmış halidir.Tunalı hilmi caddesinin santim santim her köşesinde ayak izleri, anıları vardır her ankaralının.
2. Kuğulu Park
Sabahları yaşlıları ve çocuklarını gezdiren anneleri, öğleden sonra okul çıkışı geyiklemeye gelen liselileri, aksam saatlerinde iş çıkışı nefes almak isteyenleri, geceleri ise çekirdek çitleyip muhabbet edenleri ağırlayan, bütün Ankaralıları kucaklayan, Ankara'nın olmazsa olmazıdır Kuğulu park.
3. Ankara Oyun Havaları
Ankara havası çalındığı anda, nerede, ne şekilde olursa olsun hiç bir güç engelleyemez, oynar Ankaralı :)
4. Ankara Simidi
Simitlerin kralıdır, şahıdır ! Tam yağlı koyun peyniri ile birlikte yenildiğinde tanrılık mertebesine bile erişebilir. Ankara'da simide sadece ve sadece simit denir.
5. ASPAVA
Ankara'da yüzlercesi bulunan, makul(!) ücretler ödeyerek tıka basa doyabileceğiniz, yemekten önce sunulan ikramlarıyla " yemek gelmese de olur,doyduk biz " dedirten, servisi ve güleryüzlü çalışanları ile muazzam bir hizmet sunan efsane mekanlardır. Açılımı "allah, sağlık, para, afiyet, versin, amin " dir.ASPAVA adının 1950’li yılların polisiye roman yazarı Ümit Deniz'in yarattığı roman kahramanı olan Murat Davman'ın içki sofrasında "Şerefe" yerine "Aspava" diyerek kadeh kaldırmasıyla ortaya çıktığı söylenir. Buradaki ASPAVA nın açılımı " allah, saadet, para, aşk versin,amin " dir.
6. Lan Denmez "La" Denir
Ankaralı cümleye "la" ile başlar ya da "la" ile bitirir.
7. Ankara Ağzı
Sen ben o yoktur "la bebe" vardır.
8. Sevdiği Değer Verdiği Adama " Gardaş " der
9. Ankara'da Denizsiz Yaşamak
Ankaralı olmak, denizin olmadığı yerde nasıl yaşıyorsunuz sorusuna "balık mıyız la biz" diye cevap vermektir.
10. Ankara'da Sıradan Bir Gün
Sizin için sıradan geçen bir günde, bir anda kendinizi eylem/protesto/miting gibi bir kargaşanın içinde bulmaktır.
11. Ankaralı Olmak
Sokakta yürürken sağ elinin memura sol elinin öğrenciye çarpmasıdır.