1 ton 180 kilogramlık kurbanlık boğa 15 bin liraya satıldı

AA |  29 Ağustos 2017 Salı - 20:40 | Son Güncelleme : 29 08 2017 - 20:40

Artvin'de Kurban Bayramı'na sayılı günler kala satışa sunulan 1 ton 180 kilogramlık boğa, 15 bin liradan alıcı buldu. Kurban pazarında 8 tosun ile 40 küçükbaş hayvanını satmak için promosyon uygulamasına giden Ardanuçlu besici Murat Temel de pazara gelen vatandaşlara kendi pişirdiği cağ kebabı ikram ediyor


Artvin'de pazara getirilen 1 ton 180 kilogramlık  kurbanlık boğa, 15 bin liradan satıldı. 
 
Artvin Belediyesi tarafından Artvin-Yusufeli karayolunun birinci  kilometresinde kurulan pazarda, Kurban Bayramı'na sayılı günler kala yoğunluk  yaşanıyor.
 
Alıcı ve satıcıların kurbanlık fiyatında uzlaşma çabaları renkli  görüntüler oluştururken, hayvan pazarının güvenliği amacıyla Artvin Belediyesi  Zabıta ekipleri de alanda 24 saat nöbet tutuyor.
 
Kurbanlıklarını satışa sunan Ardanuçlu Muhammet Akdemir'e ait 1 ton  180 kilogramlık boğa da pazarın ilgi odağı oldu.
 
Artvin hayvan pazarında bir süre alıcısını bekleyen ve 16 bin liradan  satışa sunulan Montofon cinsi boğa, bir müşteriye uzun pazarlıklar sonucu 15 bin  liradan satıldı.
 
Besici Akdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sattığı boğanın  pazarın en büyük hayvanı olduğunu dile getirerek, "Kendi elimle büyüttüm. Çok  uysal hayvandır. Her zaman halkın yanındayız. Yüzde yüz doğa da büyüttüm.  Standart müşterilerimiz var ve müşterilerimize hitap etmek amaçlı böyle bir  hayvan getirdik. Her zaman iyi ve en kaliteli hayvan bende olur." diye konuştu.
 
Kurbanlık satışına cağ kebaplı promosyon
 
Artvin'de kurulan kurban pazarında 8 tosun ile 40 küçükbaş hayvanını  satmak için promosyon uygulamasına giden Ardanuçlu besici Murat Temel de pazara  gelen vatandaşlara kendi pişirdiği cağ kebabı ikram ediyor.
 
Satışlarını artırmak için böyle bir yöntem düşünen Temel, Kurban  Bayramı'na kadar bütün kurbanlıklarını satmayı hedefliyor.
 
Besici Temel, AA muhabirine, hayvanlarını doğal beslediğini  belirterek, "8 tosun, 40 küçükbaş hayvan getirdim. Burada önce etin kalitesini  müşterilerime tattırıyorum, sonra beğenmeyen almasın. Kurban alana 2 cağ kebabı  bedava, onu da yapıyorum." dedi.
 
Öte yandan kurban pazarında hareketlilik devam ederken, küçükbaş  kurbanlıklar ortalama 650 ila bin 700 lira civarında satılırken, büyükbaş  kurbanlıklar ise 7 bin ila 12 bin lira fiyat aralığında alıcı bulunuyor.