'Yedin lafları aldın dersini'

14 Temmuz 2013 Pazar - 10:30 | Son Güncelleme : 14 07 2013 - 10:30

Sümeyye Erdoğan'a göndermede bulunan CHP'li vekile Gökçek'ten sert cevap


Melih Gökçek, Twitter'da sert ifadeler kullanırken mahkeme tutanaklarını paylaştı.

CHP Milletvekili Yıldıray Sapan'ın Başbakan Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a göndermede bulunan twitine Gökçek'ten çok sert bir yanıt geldi.

"BİRİ SÜMEYYE'NİN KIÇINA PALAYLA VURSA NE OLURDU?"

Gezi Parkı eylemcilerine palayla saldıran ve kamuoyunda 'Palalı saldırgan' olarak anılan Sabri Çelebi'nin mahkemece serbest bırakılması ve ardından Fas'a gitmesi eleştirilere neden olmuştu. Karara tepki gösteren CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan da kararı Twitter hesabından eleştirirken "Biri cikip sumeyye'nin kicina palayla vursa ne olurdu acaba?" diye yazması takipçilerinin bile tepkisini çekti. Sapan, gelen tepkiler sonrası twitini kaldırsada Gökçek'in salvolarından kurtulamadı.

GÖKÇEK, MAHKEME TUTANAKLARINI TWITTER'DA PAYLAŞTI!

CHP'li vekilin geçmişinde eşiyle yaşadığı sorunları gündeme getiren Gökçek, mahkeme tutanaklarını paylaştı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, hamile karısını dövüp mahkemelik olan Sapan'ın şiddet gören eşinin ifade tutanağını Twitter'da yayınladı.

CHP'DEN BAŞBAKAN ERDOĞAN'A TWEET ÖZRÜ

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan'ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan hakkında attığı çirkin tweet için CHP'den özür geldi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP adına Başbakan Erdoğan'dan özür diledi.

BÜYÜK AYIP!


CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, bugün sosyal paylaşım sitesi twitter'dan yazdığı mesajda, Taksim'de göstericilere pala ile saldıran Sabri Çelebi'nin Fas'a kaçmasına tepki göstererek, Başbakan Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a yönelik hakaret içeren bir yorum yaptı.

Sapan, bir süre sonra yazdığı mesajı twitter'dan sildi. Sapan'ın tweeti, Meclis Genel Kurulu'nda da tartışmalara neden oldu. AK Parti milletvekilleri olaya tepki gösterirken; CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, olayla ilgili Sapan'dan bilgi almak için Meclis Başkanvekili Sadık Yakut'tan süre istedi.

Altay, bir süre sonra söz alarak, olayın doğru olduğunu belirtti ve CHP adına Başbakan Erdoğan'dan özür dilediğini ifade etti.

Altay, "Ben, CHP'li kadın milletvekilleri adına da, CHP adına da hoş olmayan bu tweetten dolayı özür diliyorum" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ise, CHP Grup Başkanvekilinin tavrını doğru bulduklarını belirterek, "Kötü söz sahibini bağlar. Bu davranış, ona oy veren iradeye de hakarettir" dedi.

Meclis Başkanvekili Sadık Yakut da, Başbakanlık Divanı adına olayı kınadıklarını söyledi.