‘Yalıdan çocuğunu tekneyle kaçırdı’

30 Eylül 2018 Pazar - 2:30 | Son Güncelleme : 30 09 2018 - 2:30

Ali Karacan’ın 4 yaşındaki oğlunu velayetinin bulunduğu anne Nazlı Tanrıkulu’ya teslim etmeyerek oturduğu yalıdan tekneyle kaçırdığı öne sürüldü


İşadamı Ali Karacan’ın eşi Nazlı Tanrıkulu ile 10 yıl süren birlikteliklerinden 4 Ağustos 2014 tarihinde Ercüment Ali Karacan adını verdikleri bir oğulları dünyaya geldi. Karacan, 2 yıl önce oğlunun velayetini almak için dava açtı. İstanbul 11. Aile Mahkemesi’nde görülen davada evlilik dışı dünyaya gelen çocuğun velayetinin annede kalmasına karar verildi. Ali Karacan, karar üzerine geçtiğimiz Ağustos ayında İstanbul 13. Aile Mahkemesi’ne ‘çocukla kişisel ilişki tesisi’ talebiyle başvurdu. Mahkeme bu talebi reddetti. Yapılan itiraz üzerine ise küçük çocuğun 23 Ağustos-9 Eylül  tarihleri arasında babasında kalmasına karar verildi. Anne Nazlı Tanrıkulu, 26 Ağustos günü, oğlunu baba Ali Karacan’a teslim etti.

İddiaya göre Karacan belirtilen süre içerisinde çocuğunu teslim etmeyince anne Tanrıkulu harekete geçti. Küçük çocuğun 10 Eylül günü İstanbul’a getirildiğini öğrenen Nazlı Tanrıkulu, oğlunu alabilmek için Beykoz İcra Müdürlüğü’nden teslim yazısı aldı. Ardından icra ve polis memurları ve bir pedagog eşliğinde Karacan’ın Beykoz Kanlıca’daki yalısına gitti. İddiaya göre Ali Karacan, icra memurları geldiğinde oğlunu yalıdan tekneyle kaçırdı. Polis zili çalmasına rağmen yalının bahçe kapısı açılmayınca çilingir çağırdı. Ancak çilingir,  kapının arkasındaki sürgünün çekili olduğunu tespit etti. Kapının sürgüden dolayı açılması mümkün olmayınca Deniz Polisi, denizden tekneyle gelerek yalının iskelesine çıktı. Ardından da bahçe kapısının sürgüsünü açtı. Yalıda ve bahçesindeki müştemilatlarda yapılan aramada çocuğa rastlanmadı. Ali Karacan’ın da yalıda olmadığı tespit edildi. Yalıda 2 çalışan olduğu ancak polise kapıyı açmadıkları tutanak altına alındı.