'Xiaomi Mi 9' 1,5 milyonu aştı!

02 Nisan 2019 Salı - 13:29 | Son Güncelleme : 02 04 2019 - 13:29

Çin'in önde gelen teknoloji markalarından biri olan Xiaomi, son olarak satışa sunduğu Xiaomi Mi 9 telefonuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.


Geçtiğimiz hafta İstanbul Emirgan'da Türkiye lansmanını da yapan şirket, telefonundan oldukça umutlu. Ancak bu umutlar boşa değil; zira Xiaomi Mi 9'nun sevkiyat sayısı 1 milyonu aşmış durumda. Xiaomi Mi 9 SE de bu sayıya eklendiğinde rakam1.5 milyonu buluyor.
 
Xiaomi Mi 9 satışları daha ilk günlerden şirketin yüzünü güldürmüş durumda. Şirketten yapılan son açıklamaya göre Xiaomi Mi 9 ve Xiaomi Mi 9 SE modellerinin sevkiyat sayısı 1.5 milyonu devirmiş durumda. Her ne kadar satışlar oldukça yüksek görünse de Xiaomi cephesinden baktığımızda henüz istenen alınmış değil; zira 3 hafta içinde 1 milyon satış rakamına ulaşan Xiaomi Mi 8'i henüz yeni model geride bırakabilmiş değil.
 
Xiaomi Mi 8, altı ay içinde 6 milyon satış rakamına ulaşarak şirket için büyük bir gelir kaynağı olmuştu. Sonrasında satışa sunduğu Redmi Note 7 de bir ay süresince 1 milyonu aşkın satınca bu telefonun adını daha çok duymaya başladık.
 
Akıllı telefon pazarında dünya genelinde genel bir durgunluk olduğu su götürmez bir gerçek ve Xiaomi'nin satışlarının da bu durumdan etkilenmemesi elbette söz konusu değil. Yine de şirket, Xiaomi Mi 8'de gösterdiği başarıyı bu yeni modelde de görmek istiyor. (Hürriyet)