"Valiyim" diyerek iş adamlarını dolandırdı

AA |  16 Ağustos 2018 Perşembe - 13:10 | Son Güncelleme : 16 08 2018 - 13:32

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde kendisini vali olarak tanıttığı iş adamlarını dolandıran şüpheliyle paraların yatırıldığı hesap numarasının sahibi gözaltına alındı.


Alınan bilgiye göre, kendisini telefonla arayarak vali olduğunu  söyleyen kişi tarafından dolandırıldığını öne süren H.A'nın ihbarı üzerine İl  Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro  Amirliği ekipleri çalışma başlattı.
 
Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturmada, yapılan  teknik ve fiziki çalışmaların ardından H.A. (35) ve E.G. (45) İstanbul'un  Arnavutköy ilçesinde düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.
 
Şüphelilerden E.G'nin Kocaeli'de 2, Batman, Hatay ve Giresun'da ise 3  iş adamını arayarak kendisini vali olarak tanıttığı, yurt dışında ilik nakli  ameliyatı olacak bir çocuk için yardım topladıklarını belirterek para istediği  öne sürüldü.
 
Aynı bahaneyle 1-9 Ağustos'ta aradığı 5 kişiden yaklaşık 100 bin lira  haksız kazanç elde ettiği belirlenen E.G'nin parayı yatırmaları için H.A'nın  hesap numarasını verdiği ve bu kişiye de hesabını kullandırması karşılığında  komisyon ödediği belirlendi.
 
Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

ETİKETLER