"Üzümler olunca da gelin" diyen Tevhide nine yalnızca hal hatır sorulmasını istiyor

AA |  26 Mart 2020 Perşembe - 12:31 | Son Güncelleme : 26 03 2020 - 12:37

Eskişehir'de kendisini büyük Türk düşünürü, tasavvuf ve halk şairi Yunus Emre'nin doğduğu, kabrinin de bulunduğu Yunus Emre Mahallesi'ndeki evinde ziyaret eden Vefa Sosyal Destek Grubu'na, "Üzümler olunca da gelin" diyen ve bu sözlerinin yer aldığı videosu sosyal medyada ilgi gören 84 yaşındaki Tevhide Yalçın, hal hatır sorulmasından başka bir şey istemiyor.


Eskişehir'in Mihalıççık ilçesinde Vefa  Sosyal Destek Grubu'nun ziyaret ettiği görevlilerden sadece bahçesinde yetişecek  üzümlerden yemelerini istediğini söylediği görüntüleri sosyal medyada ilgi gören  84 yaşındaki Tevhide Yalçın'ın halinin hatırının sorulmasından başka bir talebi  bulunmuyor. 
Eskişehir Valiliği koordinesinde 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı  olanların ihtiyaçlarını karşılamak üzere Mihalıççık Kaymakamlığınca oluşturulan  Vefa Sosyal Destek Grubu'nun, büyük Türk düşünürü, tasavvuf ve halk şairi Yunus  Emre'nin doğduğu, kabrinin de bulunduğu Yunus Emre Mahallesi'nde yaşayan Tevhide  ve Mehmet Yalçın (87) çiftini ziyaretini içeren videosu sosyal medyada büyük  beğeni kazandı.
Tevhide Yalçın'ın bir ihtiyacı olup olmadığını soran görevlilere,  "Üzümler olunca da gelin" yanıtını vermesi, Anadolu insanının  misafirperverliğini, iyi niyetini ve mahcubiyetini yansıtması dolayısıyla  izleyenleri duygulandırdı.
 
 
"Hal hatır sorun yeter"
AA ekibini konuk eden Tevhide Yalçın, iki evladından biri olan oğlunun  kısa bir süre önce vefat ettiğini, kızı ile 5 torununun bulunduğunu anlattı.
Yaşlıların dışarı çıkmaması gerektiği için bugünlerde eşiyle evlerinde  vakit geçirdiklerini belirten Yalçın, "Sağ olsunlar jandarma ihtiyacımızı sormak  için geldi. Çok çok sağ olun. Bir ihtiyacım yok. Bahçemden gelip yetişen  üzümlerden yiyin. Ürünlerden alın. Almazsanız gücenirim. Hiçbir ihtiyacım yok.  Hal hatır sorun yeter." sözlerine yer verdi.
Tevhide Yalçın, kendilerini yalnız bırakmadıkları için devlet  yetkililerine teşekkür etti.
 
 
"Sen yeter ki gücenme"
Jandarma Genel Komutanlığı resmi Twitter hesabında bu görüntüler, “Sen yeter ki gücenme. Söz veriyoruz, üzümler olduğunda yine geleceğiz” başlığıyla paylaşıldı.