"Türk lirası ile ihracata hazırız"

AA |  14 Ağustos 2018 Salı - 10:30 | Son Güncelleme : 14 08 2018 - 10:31

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi bizim yeni müttefiklerle yürüme zamanımız geldi. Yeni müttefiklerimizle Türk lirası ile ticaret yapmak istiyoruz. Türk lirası ile ihracat yapmaya hazırız." ifadesini kullandı.


 Uçak, yaptığı açıklamada, doların lira karşısında son dönemde aşırı  değer kazanmasının dünya genelinde yaşanan ekonomik savaşların yansıması  olduğunu, Türkiye'nin bu süreci dirayetli bir şekilde yönettiğini ifade etti.
 
"Gezi olaylarında kazanan Türkiye oldu, 15 Temmuz'da kazanan Türkiye  oldu, bugün de kazanan Türkiye olacak." değerlendirmesinde bulunan Uçak, şunları  kaydetti:
 
"Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan yeni  ekonomi modeline ihracat dünyası olarak tam destek veriyoruz. 2018-2019 ekonomik  dengelenme dönemi olacak. Hükümetimiz enflasyonla güçlü mücadele edecek.  Özellikle mali disiplin, cari açığın düşürülmesi ve güven ortamının  iyileştirilmesi için hükümetimizin atacağı adımları destekliyoruz. Türkiye, 2023  yılı hedeflerine ulaşacak."
 
Son gelişmelerin ABD Başkanı Donald Trump döneminde iki ülke  ilişkilerinin müttefikliğe uygun nitelikte gerçekleşmeyeceğini ortaya koyduğunu  ifade eden Uçak, şu değerlendirmelerde bulundu:
 
 "Trump yönetimi, müttefiki Türkiye'de seçimle iş başına gelmiş  hükümetle ilişkileri geliştirmek yerine, terör örgütleriyle iş birliğini tercih  ettiğini defalarca ortaya koydu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dediği  gibi bizim yeni müttefiklerle yürüme zamanımız geldi. Yeni müttefiklerimizle Türk  lirası ile ticaret yapmak istiyoruz. Türk ihracatçısı olarak Türk lirası ile  ihracat yapmaya hazırız."

ETİKETLER