‘TSK’nın evlatları can vermeye hazırdır’

14 Temmuz 2017 Cuma - 2:30 | Son Güncelleme : 14 07 2017 - 2:30

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulus Akar Beştepe’de yapılan 15 Temmuz anması etkinliğine katıldı.


Etkinlikte konuşma yapan Akar, darbe girişimine güvenlik güçlerinin ve vatandaşların birlikte karşı koyduğunu söyledi.

Söz konusu ihanetle bağımsızlık ve ulusal birliğin hedef alındığını dile getiren Orgeneral Akar, “Aziz milletimizi şanlı tarihimizde rastlanmayan bir ihanet tuzağına düşürmeye kalkışmışlardır. Asker elbisesi içine girmiş eli kanlı caniler, vatan savunması için düşmana karşı kullanılmak üzere tedarik edilen harp silah ve malzemelerini 15 Temmuz’da zalimce masum vatandaşlarımıza, milletin kahraman evlatlarıyla demokrasimizin ve bağımsızlığımızın simgesi kurumlarımıza karşı kullanmışlardır” diye konuştu.

‘Hak ettiği cevap verildi’

Hain darbe girişimine karşı TSK’nın ezici çoğunluğuyla güvenlik güçleri ve kahraman vatandaşların ulusal menfaatler etrafında birlik olarak kenetlendiğini belirten Orgeneral Akar, “TSK’ya ve bağrından çıktıkları aziz milletimize ihanet eden bu terör örgütüne hak ettiği cevap, devletimize ve milletimize yaraşır bir vakar ve basiretle verilmiştir” ifadelerini kullandı.

Orgeneral Akar, “Bizler için en önemli husus, en büyük takdir güvenilmektir, en büyük başarı da bu güvene layık olmaktır. Bu doğrultuda, istikamette TSK’nın vatanına, milletine, devletine sadık ve vefalı evlatları, kutsal vatan toprakları, asil ve aziz milletimizin güvenliği, birliği ve bütünlüğü için gerektiğinde her zaman, her yerde seve seve can vermeye hazırdır” diye konuştu.