'Trakyalı öğrenciler cezalandırılıyor'

09 Haziran 2014 Pazartesi - 11:52 | Son Güncelleme : 09 06 2014 - 11:52

CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Trakyalı öğrencilerin cezalandırıldığını belirterek, 19 Temmuz 2014 tarihindeki Dikey Geçiş Sınavı (DGS) yapılacak iller arasında Trakya'daki illerden hiçbirinin bulunmadığını söyledi.


HP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, "2013 yılında Edirne'de de yapılan DGS, bu sene neden Edirne'de veya Trakya'daki diğer illerden birinde yapılmamaktadır? Bu kararın gerekçesi nedir? Trakya'da sınavın yapılmaması öğrencilerin mağduriyetine yol açacaktır. Trakya'daki öğrenciler neden mağdur edilmek istenmektedir? 2013 yılında DGS yapılan iller hangileridir? Bu yıl yapılacak DGS'nin yapılacağı iller hangileridir? Geçen sene sınav yapılıp, bu sene sınav yapılmayacak iller hangi kritere göre seçilmiştir?" sorularını yöneltti.

Dibek, yaptığı açıklamada da Trakya'daki öğrencilerin cezalandırıldığı iddia ederek, "Trakya'daki öğrencilerimiz sınava İstanbul'a gitmek zorunda kalacaklar" dedi.